statystyki

Telematyka pomoże obniżyć cenę OC. Na razie tylko w jednym towarzystwie

autor: Małgorzata Kwiatkowska20.10.2016, 07:46; Aktualizacja: 20.10.2016, 09:08
kredyt samochodowy-motoryzacja-kluczyki

Barierą może być niechęć do aplikacji, która nas wciąż śledzi.źródło: ShutterStock

Link4 ruszy wkrótce z pionierskimi polisami, w których styl jazdy będzie miał wpływ na wysokość składki. Chętnych do pójścia w jego ślady na razie nie widać

W I kw. 2017 r. ubezpieczyciel chce wprowadzić do oferty polisę OC opartą na telematyce. Ta technologia pozwala na monitorowanie jazdy ubezpieczonego pojazdu.

– To dobrowolne rozwiązanie opiera się na bezpłatnej, dostarczanej przez nas aplikacji na smartfona. Aplikacja będzie zbierać dane o tym, czy kierowcy jeżdżą zgodnie z przepisami oraz jak gwałtownie hamują i przyspieszają, czyli na ile bezpiecznie jeżdżą. Jesteśmy pewni, że nowa oferta spotka się z dużym zainteresowaniem kierowców, dla których najważniejsze jest bezpieczeństwo – zapowiada Marek Baran z Link4. I dodaje, że będzie to też ciekawa propozycja dla tych, którzy płacą systematycznie rosnące składki za obowiązkowe OC.

Spółka nie ujawnia jeszcze, jakie będą jej wymagania co do płynności i przerw w monitoringu jazdy. I deklaruje, że jeśli klienci będą jeździli bezpiecznie, mogą liczyć na dodatkowe zniżki w wysokości nawet do 25 proc. Będą naliczane za dany okres z możliwością wyboru kilku opcji, np. rocznie, półrocznie czy kwartalnie. – Jeśli klient będzie jeździł bezpiecznie w danym okresie, to w następnym może liczyć na zniżkę – dodaje Marek Baran.

Firma zapewnia, że nie będzie piętnowała kierowców o bardziej ryzykownym stylu jazdy przez podnoszenie im składek.


Pozostało 71% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • krzysztof.c(2016-10-20 14:23) Zgłoś naruszenie 00

    Słychać głosy, że inwigilacja, że jak ktoś lubi szybką jazdę to wyjdzie na gorsze. Prawda jest taka, że na przykładzie kilku moich znajomych i mnie samego można stwierdzić, że wielu na tym skorzysta. Poważnie pomyślę o takiej opcji OC, ale dopiero po pierwszych opiniach samych ubezpieczanych. Pomysł na pewno godny uwagi.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane