statystyki

Telematyka pomoże obniżyć cenę OC. Na razie tylko w jednym towarzystwie

autor: Małgorzata Kwiatkowska20.10.2016, 07:46; Aktualizacja: 20.10.2016, 09:08
kredyt samochodowy-motoryzacja-kluczyki

Barierą może być niechęć do aplikacji, która nas wciąż śledzi.źródło: ShutterStock

Link4 ruszy wkrótce z pionierskimi polisami, w których styl jazdy będzie miał wpływ na wysokość składki. Chętnych do pójścia w jego ślady na razie nie widać

W I kw. 2017 r. ubezpieczyciel chce wprowadzić do oferty polisę OC opartą na telematyce. Ta technologia pozwala na monitorowanie jazdy ubezpieczonego pojazdu.

– To dobrowolne rozwiązanie opiera się na bezpłatnej, dostarczanej przez nas aplikacji na smartfona. Aplikacja będzie zbierać dane o tym, czy kierowcy jeżdżą zgodnie z przepisami oraz jak gwałtownie hamują i przyspieszają, czyli na ile bezpiecznie jeżdżą. Jesteśmy pewni, że nowa oferta spotka się z dużym zainteresowaniem kierowców, dla których najważniejsze jest bezpieczeństwo – zapowiada Marek Baran z Link4. I dodaje, że będzie to też ciekawa propozycja dla tych, którzy płacą systematycznie rosnące składki za obowiązkowe OC.

Spółka nie ujawnia jeszcze, jakie będą jej wymagania co do płynności i przerw w monitoringu jazdy. I deklaruje, że jeśli klienci będą jeździli bezpiecznie, mogą liczyć na dodatkowe zniżki w wysokości nawet do 25 proc. Będą naliczane za dany okres z możliwością wyboru kilku opcji, np. rocznie, półrocznie czy kwartalnie. – Jeśli klient będzie jeździł bezpiecznie w danym okresie, to w następnym może liczyć na zniżkę – dodaje Marek Baran.

Firma zapewnia, że nie będzie piętnowała kierowców o bardziej ryzykownym stylu jazdy przez podnoszenie im składek.


Pozostało jeszcze 71% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • krzysztof.c(2016-10-20 14:23) Zgłoś naruszenie 00

    Słychać głosy, że inwigilacja, że jak ktoś lubi szybką jazdę to wyjdzie na gorsze. Prawda jest taka, że na przykładzie kilku moich znajomych i mnie samego można stwierdzić, że wielu na tym skorzysta. Poważnie pomyślę o takiej opcji OC, ale dopiero po pierwszych opiniach samych ubezpieczanych. Pomysł na pewno godny uwagi.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane