statystyki

Afrykańska strategia Asseco

autor: Barbara Sowa26.04.2016, 07:48; Aktualizacja: 26.04.2016, 08:07
Grupa Asseco

Grupa Assecoźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Nigeryjska spółka należąca do polskiego giganta chwali się nowymi kontraktami. Na bardziej perspektywicznym rynku. Nowi klienci Asseco Software Nigeria (ASN) to Acces Bank, należący do pierwszej piątki na nigeryjskim rynku, oraz tamtejszy ubezpieczyciel Wapic Insurance. Umowa z bankiem zakłada, że do końca września ASN wraz z Asseco Poland wdrożą moduł pozwalający na domykanie transakcji bankowych poprzez sparowanie ich z potwierdzeniem otrzymywanym z systemu Swift (Swift Confirmation Matching Module).

Drugi kontrakt ma trwać do połowy przyszłego roku i dotyczy wdrożenia słowackiego systemu ubezpieczeniowego StarINS. Wartości żadnej z obu najnowszych umów grupa nie podaje. To jednak jej kolejny krok w stronę umacniania pozycji na tym kontynencie.

Najpoważniejszy jak dotąd kontrakt polskiego giganta IT w Afryce dotyczy Etiopii. W tym kraju Asseco wspólnie z lokalną agendą rządową INSA (Information Network Security Agency) realizuje wdrożenie oprogramowania dla firm energetycznych. W Polsce uruchomiła je Grupa Energa. Wartość zawartej w marcu 2014 r. umowy wyniosła prawie 10 mln dol.

Przedstawiciele Asseco nie kryją, że Afryka, podobnie jak inne kraje wschodzące, takie jak Gruzja, Rosja czy Kazachstan, jest obecnie strategicznym kierunkiem rozwoju grupy.


Pozostało jeszcze 71% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane