statystyki

Uroczysta inauguracja Polski Cyfrowej

autor: Monika Niewinowska02.06.2015, 09:16; Aktualizacja: 02.06.2015, 09:44

Jednym z programów krajowych współfinansowanych z Funduszy Europejskich na lata 2014–2020 jest Polska Cyfrowa. Z konkursami dotacji wystartował on jako pierwszy, jeszcze w 2014 r.

W zeszłym tygodniu odbyła się uroczysta konferencja inauguracyjna, podczas której reprezentanci Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju oraz Administracji i Cyfryzacji przedstawili cele i założenia programu. Goście mieli też okazję zapoznać się z przykładami ciekawych projektów z zakresu upowszechniania technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Jak podkreśliła Maria Wasiak, minister infrastruktury i rozwoju, Polska to jedyny kraj unijny, który zdecydował się na utworzenie odrębnego programu poświęconego stricte cyfryzacji. – Pogram Polska Cyfrowa jest bardzo wymagający. Stawia przed nami duże wyzwanie cywilizacyjne i kulturowe. Jest on jednak niezbędny do jak najlepszego wykorzystania szansy na objęcie cyfryzacją wielu dziedzin życia i upowszechnienie technologii informacyjnych w społeczeństwie – zaznaczyła minister Wasiak.


Pozostało 62% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane