statystyki

Uroczysta inauguracja Polski Cyfrowej

autor: Monika Niewinowska02.06.2015, 09:16; Aktualizacja: 02.06.2015, 09:44

Jednym z programów krajowych współfinansowanych z Funduszy Europejskich na lata 2014–2020 jest Polska Cyfrowa. Z konkursami dotacji wystartował on jako pierwszy, jeszcze w 2014 r.

W zeszłym tygodniu odbyła się uroczysta konferencja inauguracyjna, podczas której reprezentanci Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju oraz Administracji i Cyfryzacji przedstawili cele i założenia programu. Goście mieli też okazję zapoznać się z przykładami ciekawych projektów z zakresu upowszechniania technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Jak podkreśliła Maria Wasiak, minister infrastruktury i rozwoju, Polska to jedyny kraj unijny, który zdecydował się na utworzenie odrębnego programu poświęconego stricte cyfryzacji. – Pogram Polska Cyfrowa jest bardzo wymagający. Stawia przed nami duże wyzwanie cywilizacyjne i kulturowe. Jest on jednak niezbędny do jak najlepszego wykorzystania szansy na objęcie cyfryzacją wielu dziedzin życia i upowszechnienie technologii informacyjnych w społeczeństwie – zaznaczyła minister Wasiak.


Pozostało jeszcze 62% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane