statystyki

Lekarstwo na zakażoną gospodarkę. PFR otrzyma 6 mld zł na wsparcie firm

autor: Bartek Godusławski23.03.2020, 08:14; Aktualizacja: 23.03.2020, 08:22
pieniądze

Rząd w ramach specustawy antykoronawirusowej myśli także o ożywieniu gospodarki po tym, jak ustąpi największy szok związany z zatrzymaniem produkcji, firm usługowych i kwarantannyźródło: ShutterStock

Państwowy Fundusz Rozwoju dostanie do dyspozycji 6 mld zł na wsparcie firm. Będzie mógł angażować się kapitałowo, a także udzielać bezzwrotnego finansowania.

W ramach łagodzenia skutków go spodarczych epidemii koronawirusa gros pomocy ma być skierowane na utrzymanie na powierzchni przedsiębiorców. Rządowy pakiet zawiera instrumenty płynnościowe, gwarancyjne i kredytowe. Dużą rolę do odegrania będzie miał Polski Fundusz Rozwoju. Do niego trafi bowiem do rozdysponowania w ramach wsparcia firm aż 6 mld zł. Fundusz dostanie też nowe zadania i możliwości. Tak zakłada nowelizacja ustawy o instytucjach rozwoju, do której dotarł DGP.

Dzisiaj PFR prowadzi swoją działalność na zasadach komercyjnych, czyli fundusze, którymi zarządza, muszą przynosić stopę zwrotu z inwestycji. Koronawirus jednak wymusi zmianę reguł gry i po wejściu w życie nowych przepisów przedsiębiorcom i innym podmiotom dotkniętym epidemią będzie udzielane wsparcie, w tym bezzwrotne.


Pozostało 78% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • Teresa 54(2020-06-28 13:10) Zgłoś naruszenie 10

    Moi znajomi otrzymali bez problemu pomoc z PFR. Jak ktoś zle doczytał informacją albo nie spełnia warunków to wiadomo ze tej pomocy nie otrzyma. Ale jak nie jestesmy pewni to warto pomóc sobie wiadomościami na stronie PFR lub dzwonić bezpośrednio na infoline, tam udzielą informacji.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane