Źle się dzieje w Wojsku Polskim. Odejście Antoniego Macierewicza nic nie zmieniło

autor: Maciej Miłosz09.06.2018, 08:45
Pomijając zbyt mały budżet, to od lat poważnym problemem Wojska Polskiego jest procedura pozyskiwania sprzętu. Powoduje ona, że system stał się skrajnie niewydolny.

Pomijając zbyt mały budżet, to od lat poważnym problemem Wojska Polskiego jest procedura pozyskiwania sprzętu. Powoduje ona, że system stał się skrajnie niewydolny.źródło: ShutterStock

Ci, którzy myśleli, że odejście Antoniego Macierewicza z MON uzdrowi armię, srogo się zawiodą. W wojsku było i jest marnie. A wiele wskazuje na to, że może być jeszcze gorzej.

wróć do artykułu

KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (21)

  • dexter(2018-06-09 15:14) Zgłoś naruszenie 5917

    Czego sie nie dotna to zniszcza. pisobolszewicka banda.

    Odpowiedz
  • tom(2018-06-09 14:20) Zgłoś naruszenie 5414

    Zamienili wariata na tępaka.

    Odpowiedz
  • Kpiarz (2018-06-09 09:10) Zgłoś naruszenie 4814

    Czy ci duzi chłopcy nie mogliby bawić się ołowianymi żołnierzykami.? To co wyprawiaką z Armią i całym państwem to po prostu katastrofa.!!! Polskoobudź się bo żarty się skończyły i powiało grozą........

    Odpowiedz
  • cd(2018-06-09 12:11) Zgłoś naruszenie 438

    A Błaszczak nie nadaje się na Ministra Obrony- powinien odbyć Służbę Zasadniczą

    Odpowiedz
  • Tego ...(2018-06-09 09:14) Zgłoś naruszenie 3812

    .... można się było spodziewać !

    Odpowiedz
  • mas(2018-06-09 10:32) Zgłoś naruszenie 2913

    Winna polityka i brak koncepcji. Może i ten rząd miał w zamyśle jakieś plany, ale wyszło jak zawsze. OT można było tworzyć za lat parę po tym jak na nogi stanie armia zawodowa. Nie łudźmy się siłą bojowa OT jest żadna. Pozawalane kontrakty, a tłumaczenia w-ce ministra Kownackiego, że nie wiedział o terminach, to tłumaczenia "małego Bartka" co wytknął mu redaktor w wywiadzie radiowym. Jak się zwalnia zawodowców z tego powodu, że są nie nasi to oddaje się przysługę obcym mocarstwom i faktycznie uważam, że Macierewicz osłabił armię. Dopóki u nas nie będzie wspólnej wizji rozwoju kraju, rozwoju sił zbrojnych nie zależnie od opcji politycznych na wschodzie i zachodzie będą się z tego cieszyć.

    Odpowiedz
  • Mecenas(2018-06-09 09:29) Zgłoś naruszenie 2653

    niestety, ale po 1989 r. nie było dekomunizacji w tzw. "wojsku". Dziś nasza "niezwyciężona" armia to kilkanaście tysięcy żołnierzy i tyle...., Za to odpowiadają wszyscy po 1989 r- Wałęsa, Kwaśniewski, Komoruski itp.

    Odpowiedz
  • Polak (2018-06-09 14:09) Zgłoś naruszenie 269

    *********** policje to teraz wziął się za mon

    Odpowiedz
  • rezerwa(2018-06-09 15:12) Zgłoś naruszenie 2034

    Jak na razie głównym winowajcą zapaści WP jest PO a nie PiS. Winni są także wojskowi , w tym obecni emerytowani generałowie , którzy tak ochoczo krytykują obecne władze a siedzieli cichutko w trakcie rządów PO. Macierewicz podpisał ostateczne kontrakty na zakup i modernizację uzbrojenia w kwocie ,około 20 mld zł . tak to nie pomyłka 20 mld. Przeciwnicy oczywiście powiedzą ,że to zasługa PO, tylko nasuwa się pytanie ,dlaczego Siemoniak i spółka nie podpisał np ostatecznego kontraktu na nieszczęsne Caracale? Miał bardzo dużo czasu a jednak tę żabę zostawił następcom. Obecnie zostały zmienione priorytety zakupowe i bardzo dobrze. Śmigłowce i okręty podwodne to diabelnie drogie sprzęty w znikomym stopniu podnoszące nasze zdolności odstraszania. Przy krótkiej kołdrze na początek : systemy obrazowania (Algieria czy Maroko mają już swoje satelity), broń rakietowa różnych zasięgów i rodzajów, broń ppanc i rzeczy tak podstawowe jak kevlarowe hełmy, kamizelki taktyczne czy systemy maskujące dla czołgów , Rosomaków, zamiast używanych obecnie na poligonach starych worków i plandek.

    Odpowiedz
  • pixi(2018-06-09 12:08) Zgłoś naruszenie 2031

    SLD i AWS a właściwie PO, UW,UD i PSL powinny być zdelegalizowane za rozbrojenie Polski a niejaki minister B. Klich powinien dożywotnio siedzieć na Szucha

    Odpowiedz
  • Yooreck(2018-06-09 12:57) Zgłoś naruszenie 1722

    A po co to utrzymywać,dziś to namiastka armii...? Nawet powiatu nie obronią przez dzień.

    Odpowiedz
  • Żołnierz(2018-06-09 11:57) Zgłoś naruszenie 1412

    Lepiej tego nie można ująć...

    Odpowiedz
  • pisiokrata(2018-06-10 09:16) Zgłoś naruszenie 138

    czego sie spodziewacie po tych pa---tach to nieuki a teki ministerialne powinni dostac madrzy ludzie pokazcie tych madrych w tym szambie nie bylo i nie bedzie amen

    Odpowiedz
  • sdg(2018-06-10 11:39) Zgłoś naruszenie 70

    nie ma co się czepiać że kupuja jelcze według autora jest to zbytek pragne zauwazyc ze te jelcze zastepuja 50 letnie jakies ziły urale i stary

    Odpowiedz
  • Bert(2018-06-09 17:43) Zgłoś naruszenie 620

    Odejście wuja axela z DGP też niewiele zmieniło...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • SKW(2018-06-10 11:51) Zgłoś naruszenie 412

    A nasi piloci to nawet na drzwiach od stodoły polecą. ....... TO AKURAT powiedział geniusz agent wpływu Bronek a brak pieniędzy jest drugą sprawą po braku woli decyzji polityków i tak juz 10 lat !

    Odpowiedz
  • Zorro.(2018-06-13 10:33) Zgłoś naruszenie 22

    Jak humaniści dorwali się do władzy , to widać to na załączonym obrazku ,Macierewicz po historii , Błaszczak ,po historii , premier Morawicki po historii , i wszyscy oni to jedna wielka histeria, a my społeczeństwo za to zapłacimy i to dużo .!

    Odpowiedz
  • tak sobie pytam...(2018-06-13 19:46) Zgłoś naruszenie 22

    A czy autor tego artykulu pan Maciej Milosz - to jest ze WSI - czy tylko jest przez nich prowadzony ?

    Odpowiedz
  • Incognito(2018-06-21 12:37) Zgłoś naruszenie 20

    Szybko! Kupować nowy sprzęt bo zachodnie koncerny zaraz padną! :P

    Odpowiedz