statystyki

GetBack: Wiarygodność, która legła w gruzach

autor: Tomasz Jóźwik17.04.2018, 08:02; Aktualizacja: 17.04.2018, 08:25
Problemy GetBack to efekt przeinwestowania.

Problemy GetBack to efekt przeinwestowania.źródło: ShutterStock

GetBack wyemitował obligacje za ponad 1,5 mld złotych. Inwestorzy wątpią, że je spłaci.

Nim zarząd Giełdy Papierów Wartościowych podjął wczoraj decyzję o zawieszeniu notowań akcji GetBack, ich notowania spadły o 17 proc., do 3,75 zł. Kiedy w lipcu zeszłego roku spółka debiutowała na parkiecie, sprzedawała inwestorom akcje po 18,5 zł, a na początku października kurs osiągnął nawet 27,85 zł.

Jeszcze przed startem poniedziałkowej sesji GetBack poinformował, że negocjuje z Polskim Funduszem Rozwoju i PKO BP pozyskanie 250 mln zł. Z komunikatu wynikało, że państwowy fundusz może być zainteresowany objęciem akcji, a największy krajowy bank – udzieleniem spółce kredytu.

Reakcja była szybka: „PFR nie prowadził i nie prowadzi żadnych negocjacji ze spółką GetBack, w żadnym zakresie, a w szczególności dotyczącym finansowania”. Fundusz miał jedynie otrzymać od prawnika GetBack „pewne informacje o spółce”, ale poinformował prezesa spółki Krzysztofa Kąkolewskiego, że nie zamierza ich analizować. Zaznaczenie o przekazaniu informacji bezpośrednio do wskazanej osoby z zarządu GetBack ma swoją wymowę.


Pozostało jeszcze 73% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane