statystyki

GetBack: Wiarygodność, która legła w gruzach

autor: Tomasz Jóźwik17.04.2018, 08:02; Aktualizacja: 17.04.2018, 08:25
Problemy GetBack to efekt przeinwestowania.

Problemy GetBack to efekt przeinwestowania.źródło: ShutterStock

GetBack wyemitował obligacje za ponad 1,5 mld złotych. Inwestorzy wątpią, że je spłaci.

Nim zarząd Giełdy Papierów Wartościowych podjął wczoraj decyzję o zawieszeniu notowań akcji GetBack, ich notowania spadły o 17 proc., do 3,75 zł. Kiedy w lipcu zeszłego roku spółka debiutowała na parkiecie, sprzedawała inwestorom akcje po 18,5 zł, a na początku października kurs osiągnął nawet 27,85 zł.

Jeszcze przed startem poniedziałkowej sesji GetBack poinformował, że negocjuje z Polskim Funduszem Rozwoju i PKO BP pozyskanie 250 mln zł. Z komunikatu wynikało, że państwowy fundusz może być zainteresowany objęciem akcji, a największy krajowy bank – udzieleniem spółce kredytu.

Reakcja była szybka: „PFR nie prowadził i nie prowadzi żadnych negocjacji ze spółką GetBack, w żadnym zakresie, a w szczególności dotyczącym finansowania”. Fundusz miał jedynie otrzymać od prawnika GetBack „pewne informacje o spółce”, ale poinformował prezesa spółki Krzysztofa Kąkolewskiego, że nie zamierza ich analizować. Zaznaczenie o przekazaniu informacji bezpośrednio do wskazanej osoby z zarządu GetBack ma swoją wymowę.


Pozostało 73% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane