statystyki

Zasady wykreślania i sprostowań (prawie) po staremu

autor: Leszek Jaworski21.04.2018, 07:00
umowa-zgoda

Ustawa o CEIDIG zasadniczo powiela dotychczasowe rozwiązania dotyczące przesłanek wykreślenia przedsiębiorcy z rejestru czy dokonywania sprostowań wpisów.źródło: ShutterStock

Większość regulacji powtórzono z dotychczasowej ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Różnice są niewielkie, m.in. urzędy obowiązkowo będą musiały informować się o zauważonych niezgodnościach między danymi w różnych rejestrach.

Ustawa o CEIDIG zasadniczo powiela dotychczasowe rozwiązania dotyczące przesłanek wykreślenia przedsiębiorcy z rejestru czy dokonywania sprostowań wpisów.

Przesłanki

Wśród przesłanek wykreślenia przedsiębiorcy z CEIDG z urzędu, w drodze decyzji administracyjnej wydanej przez ministra przedsiębiorczości i technologii, w nowym stanie prawnym zniknęło „niezłożenie wniosku o wpis informacji o wznowieniu wykonywania działalności gospodarczej od dnia następującego po dniu, do którego przedsiębiorca zawiesił wykonywanie działalności gospodarczej”.


Pozostało 87% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane