statystyki

Zasady wykreślania i sprostowań (prawie) po staremu

autor: Leszek Jaworski21.04.2018, 07:00
umowa-zgoda

Ustawa o CEIDIG zasadniczo powiela dotychczasowe rozwiązania dotyczące przesłanek wykreślenia przedsiębiorcy z rejestru czy dokonywania sprostowań wpisów.źródło: ShutterStock

Większość regulacji powtórzono z dotychczasowej ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Różnice są niewielkie, m.in. urzędy obowiązkowo będą musiały informować się o zauważonych niezgodnościach między danymi w różnych rejestrach.

Ustawa o CEIDIG zasadniczo powiela dotychczasowe rozwiązania dotyczące przesłanek wykreślenia przedsiębiorcy z rejestru czy dokonywania sprostowań wpisów.

Przesłanki

Wśród przesłanek wykreślenia przedsiębiorcy z CEIDG z urzędu, w drodze decyzji administracyjnej wydanej przez ministra przedsiębiorczości i technologii, w nowym stanie prawnym zniknęło „niezłożenie wniosku o wpis informacji o wznowieniu wykonywania działalności gospodarczej od dnia następującego po dniu, do którego przedsiębiorca zawiesił wykonywanie działalności gospodarczej”.


Pozostało jeszcze 87% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane