statystyki

Sierant: W cieniu Syreny Sport

autor: Artur Sierant27.12.2016, 08:37; Aktualizacja: 27.12.2016, 08:44

Veno. Kto pamięta dziś tę nazwę, piękną, łatwą i chwytliwą?... W moim rankingu porzuconych nazw to jedna z wyższych pozycji. Kojarzy się z Juliuszem Cezarem i jego „veni, vidi, vici”. Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect w lutym 2008 r. Zajmowała się inwestycjami w podmioty „działające na niszowym rynku przemysłu motoryzacyjnego, jakim jest styling i tuning”. Teraz inwestuje w nowe technologie i gry.

Zaczęła od inwestycji w Carbon Design. Przedmiotem działalności tej spółki było projektowanie rowerów poziomych oraz karbonowych elementów do samochodów wyczynowych. Pojawiła się na NewConnect w październiku 2008 r. i po dziewięciu miesiącach poinformowała, że zakończyła współpracę z liderem zespołu produkującego rowery oraz że zamierza skupić się na produkcji nadwozi do samochodów sportowych i wyścigowych. W styczniu 2010 r. Carbon Design sprzedał „aktywa motoryzacyjne” drugiej spółce z grupy.

Tą drugą spółką było Veno Automotive, które w czerwcu 2008 r. zmieniło nazwę na Arrinera Automotive. Zaprezentowało inwestorom prototyp samochodu Arrinera i stwierdziło, że jest gotowe do jego testów. Z takimi aktywami warto iść na giełdę, dlatego w grudniu 2011 r. po ofercie prywatnej złożony został wniosek o wprowadzenie akcji do obrotu. W lutym 2012 r. poinformowano, że prowadzone są rozmowy z przedstawicielami fabryki, która ma rozpocząć produkcję. Model zakładał, „iż koszty uruchomienia i produkcji supersamochodu Arrinera poniosłaby wstępnie fabryka, a następnie koszty te byłyby uwzględniane w cenie każdego poszczególnego egzemplarza”. W komunikacie liczącym cztery zdania aż osiem razy użyto słowo „supersamochód”, osiem razy nazwę „Arrinera” i ani razu nazwy fabryki.


Pozostało 70% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane