statystyki

Sierant: Riksze z ziemi obiecanej

autor: Artur Sierant01.10.2018, 07:55; Aktualizacja: 01.10.2018, 09:32
Akcje spółki zadebiutowały na rynku NewConnect w lutym 2012 r.

Akcje spółki zadebiutowały na rynku NewConnect w lutym 2012 r.źródło: ShutterStock

Czy słyszeliście o notowanej na rynku NewConnect krakowskiej spółce Geotrekk? Nie? Giełda zawiesiła właśnie obrót jej akcjami, ponieważ nie opublikowała ona sprawozdania za II kwartał. W lipcu KNF ukarał spółkę za naruszenie obowiązków informacyjnych.

Firma powstała w 2011 r. w wyniku połączenia trzech spółek z ograniczoną odpowiedzialnością – PlayMakers z Warszawy, PressTrix z Gliwic oraz MediaBreakers z Zabrza. Do końca 2015 r. funkcjonowała pod tą pierwszą nazwą, a przeważającym przedmiotem działalności wykazanym w KRS była produkcja filmów, nagrań wideo i programów telewizyjnych. W lutym 2014 r. uchwalono zmianę nazwy na A’Vista Ventures, ale ta zmiana nie została zarejestrowana. Kolejną zmianę, na obecną, uchwalono w grudniu 2016 r. Przy okazji zmieniony został przedmiot działalności spółki. Jest to obecnie produkcja statków powietrznych, statków kosmicznych i podobnych maszyn. Niech to nikogo nie zmyli: spółka nie uczestniczy w programie Rakieta+ i nie postanowiła produkować dronów. Nowa strategia miała dotyczyć mechatroniki oraz działań szkoleniowych dla sektora bezzałogowych środków transportu.

Ale że ciągle jeszcze jesteśmy objęci programem budowy miliona samochodów elektrycznych, chcąc dostosować się do oficjalnych trendów, w lutym bieżącego roku ogłoszono zmianę strategii. Spółka zaczęła tworzyć „rozwiązanie w zakresie mikrofurgonów towarowych na bazie trójkołowych i czterokołowych riksz elektrycznych”. Ponadto jeszcze w pierwszym półroczu chciała zostać dystrybutorem mobilnych magazynów energii różnej pojemności. Całość pod nową nazwą ElectroMobilBox.

Więcej informacji miało się pojawić podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia zapowiedzianego na koniec kwietnia. Dwa dni przed dniem walnego zgromadzenia zarząd podał się do dymisji. Na walnym odstąpiono od realizacji porządku obrad – z uwagi na wątpliwości co do listy akcjonariuszy. Kolejne walne, w czerwcu oraz we wrześniu, nie odbyły się.


Pozostało jeszcze 64% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane