statystyki

Opłaty półkowe: Bezpieczeństwo narodowe uzasadnia wybiórczą ochronę

autor: Małgorzata Kryszkiewicz09.08.2016, 07:28; Aktualizacja: 09.08.2016, 10:56

Zdaniem prawników źle się stało, że ustawodawca nie zdecydował się wesprzeć w walce z hipermarketami wszystkich dostawców, a jedynie tych, którzy handlują produktami rolnymi lub spożywczymi.

Pisaliśmy w zeszłym tygodniu o tych uwagach: eksperci analizujący projekt ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej w obrocie produktami rolnymi i spożywczymi nie znajdują racjonalnego uzasadnienia dla tej wybiórczości ze strony państwa. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi uzasadnienie jednak znalazło. I oparło je na... strategii bezpieczeństwa narodowego.

„Zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego jest podstawowym obowiązkiem każdego państwa, a zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego w Polsce wpisane jest w strategię bezpieczeństwa narodowego, dlatego też szczególnie ważne jest, aby nieprawidłowe relacje handlowe nie wpływały negatywnie na bezpieczeństwo żywnościowe Polski” – to fragment odpowiedzi, jaką otrzymaliśmy na pytanie o to, dlaczego projektowana ustawa będzie miała tak wąski zakres.


Pozostało jeszcze 67% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane