statystyki

Opłaty półkowe: Bezpieczeństwo narodowe uzasadnia wybiórczą ochronę

autor: Małgorzata Kryszkiewicz09.08.2016, 07:28; Aktualizacja: 09.08.2016, 10:56

Zdaniem prawników źle się stało, że ustawodawca nie zdecydował się wesprzeć w walce z hipermarketami wszystkich dostawców, a jedynie tych, którzy handlują produktami rolnymi lub spożywczymi.

Pisaliśmy w zeszłym tygodniu o tych uwagach: eksperci analizujący projekt ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej w obrocie produktami rolnymi i spożywczymi nie znajdują racjonalnego uzasadnienia dla tej wybiórczości ze strony państwa. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi uzasadnienie jednak znalazło. I oparło je na... strategii bezpieczeństwa narodowego.

„Zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego jest podstawowym obowiązkiem każdego państwa, a zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego w Polsce wpisane jest w strategię bezpieczeństwa narodowego, dlatego też szczególnie ważne jest, aby nieprawidłowe relacje handlowe nie wpływały negatywnie na bezpieczeństwo żywnościowe Polski” – to fragment odpowiedzi, jaką otrzymaliśmy na pytanie o to, dlaczego projektowana ustawa będzie miała tak wąski zakres.


Pozostało 67% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane