statystyki

Czynniki ryzyka GPW: Niepewność polityczna i ustawa frankowa

autor: Łukasz Pałka18.07.2016, 07:30; Aktualizacja: 18.07.2016, 09:17
Pytanie, gdzie wybuchnie pożar, pozostaje otwarte.

Pytanie, gdzie wybuchnie pożar, pozostaje otwarte.źródło: ShutterStock

Druga połowa 2016 r. zapowiada się emocjonująco. Mocne zachowanie amerykańskiego S&P 500 wydaje się niezagrożone, ale koniunktura na europejskich i azjatyckich giełdach jest pod wpływem większej liczby czynników ryzyka - twierdzi Sobiesław Kozłowski z Domu Maklerskiego Raiffeisen Bank Polska.

Czynniki ryzyka: niepewność polityczna i ustawa frankowa

W drugim półroczu na GPW zapewne utrzyma się zmienna koniunktura. Indeksy na koniec roku powinny zyskać na wartości w stosunku do obecnych poziomów. Przemawia za tym m.in. zaproponowana przez rząd reforma OFE, przychylniejsza rynkowi, niż się spodziewano.

Europejskim rynkom akcji sprzyjać też powinien długoterminowy trend wzrostowy na Wall Street i nowe maksima cenowe indeksu S&P 500. Pozytywnie na GPW oddziaływać powinny wyższe ceny surowców (ropy naftowej, miedzi i metali szlachetnych – złota i srebra). Po stronie czynników ryzyka należy zaliczyć niepewność polityczną i nierozwiązaną kwestię ustawy frankowej, która ciąży sektorowi bankowemu.


Pozostało jeszcze 70% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane