statystyki

Tempo rozwoju: Fuzja BGŻ BNP wypaliła i dała duży wzrost

30.06.2016, 07:44; Aktualizacja: 30.06.2016, 10:09

TEMPO ROZWOJU: Lider zawdzięcza swoją pozycję konsolidacji działalności francuskiej grupy w Polsce.

Zwycięzcą tej części rankingu został Bank BGŻ BNP Paribas. To efekt dokonanego w ubiegłym roku połączenia polskiej filii francuskiej grupy bankowej BNP Paribas i kupionego przez nią trzy lata temu od holenderskiej grupy Rabobank Banku BGŻ. Połączenie BGŻ z Rabobank Polska było w 2014 r. Nie miało więc wpływu na rezultaty rankingu obejmującego wyniki w 2015 r. – W ciągu ostatnich dwóch lat nasza instytucja dokonała bardzo dużych zmian organizacyjnych. Powstała instytucja, która pod względem aktywów jest siódma na rynku. A myślę, że to nie koniec rozwoju – zapowiedział, odbierając nagrodę, Wojciech Kembłowski, wiceprezes BGŻ BNP Paribas.

Fuzja pozwoliła liderowi zdystansować konkurentów w takich kategoriach, jak dynamika przychodów (wzrost w skali roku o niemal 30 proc., dwa razy wyższy niż następnego konkurenta) czy kapitałów własnych (zwyżka niemal o połowę wobec 25-proc. wzrostu kolejnego banku w tej kategorii). Połączenie pozwoliło BGŻ BNP poprawić pozycję, szczególnie na rynku korporacyjnym. W kredytach i depozytach przedsiębiorstw połączony bank był w końcu ub.r. o 90–100 proc. większy niż sam BGŻ w 2014 r. Uzyskał też największy przyrost liczby klientów biznesowych.


Pozostało 58% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane