statystyki

Tempo rozwoju: Fuzja BGŻ BNP wypaliła i dała duży wzrost

30.06.2016, 07:44; Aktualizacja: 30.06.2016, 10:09

TEMPO ROZWOJU: Lider zawdzięcza swoją pozycję konsolidacji działalności francuskiej grupy w Polsce.

Zwycięzcą tej części rankingu został Bank BGŻ BNP Paribas. To efekt dokonanego w ubiegłym roku połączenia polskiej filii francuskiej grupy bankowej BNP Paribas i kupionego przez nią trzy lata temu od holenderskiej grupy Rabobank Banku BGŻ. Połączenie BGŻ z Rabobank Polska było w 2014 r. Nie miało więc wpływu na rezultaty rankingu obejmującego wyniki w 2015 r. – W ciągu ostatnich dwóch lat nasza instytucja dokonała bardzo dużych zmian organizacyjnych. Powstała instytucja, która pod względem aktywów jest siódma na rynku. A myślę, że to nie koniec rozwoju – zapowiedział, odbierając nagrodę, Wojciech Kembłowski, wiceprezes BGŻ BNP Paribas.

Fuzja pozwoliła liderowi zdystansować konkurentów w takich kategoriach, jak dynamika przychodów (wzrost w skali roku o niemal 30 proc., dwa razy wyższy niż następnego konkurenta) czy kapitałów własnych (zwyżka niemal o połowę wobec 25-proc. wzrostu kolejnego banku w tej kategorii). Połączenie pozwoliło BGŻ BNP poprawić pozycję, szczególnie na rynku korporacyjnym. W kredytach i depozytach przedsiębiorstw połączony bank był w końcu ub.r. o 90–100 proc. większy niż sam BGŻ w 2014 r. Uzyskał też największy przyrost liczby klientów biznesowych.


Pozostało jeszcze 58% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane