Przed nami kolejny w tym roku przyjemnie długi weekend. Rozpocznie go czwartkowe Boże Ciało. Warto sprawdzić, gdzie będziemy mogli się zaopatrzyć w poszczególne dni długiego weekendu. W które z tych czterech dni sklepy i galerie handlowe pozostaną zamknięte, a kiedy będą otwarte? Oto nasz kalendarz weekendowych zakupów.

Zakupy 30 maja – obowiązują ograniczenia w handlu

Boże Ciało jest ustawowo dniem wolnym od zawodowych trudów i znojów.Obowiązywać będą zatem ograniczenia w handlu. W czwartek, 30 maja 2024 r.,sklepy oraz galerie handlowe będą ustawowo zamknięte.Zakaz handlu w niedziele i święta nie obejmuje niektórych rodzajów działalności, dlatego otwarte pozostaną m.in. stacje paliw, kwiaciarnie, a także gastronomia – kawiarnie czy cukiernie. Zakupy będziemy mogli zrobić także w mniejszych sklepach oraz sieciach np. w Żabce, ODIDO, Carrefour Express czy ABC. Ich godziny otwarcia mogą być jednak różne. Najczęściej placówki te są otwarte w niedziele i święta od godziny 10:00 do 18:00, a czasem nawet do 20:00.

Zakupy 31 maja – czy sklepy i galerie handlowe będą otwarte?

Choć wielu z nas w piątek będzie odpoczywać, to trzeba pamiętać, że nie jest on dniem ustawowo wolnym od pracy. Ostatni piątek maja to dzień powszedni. Nie ma zatem obaw, że zrobienie zakupów będzie ograniczone. W piątek, 31 maja 2024 r., sklepy oraz galerie handlowe będą bowiem otwarte w swoich stałych godzinach.

Zakupy 1 czerwca – sobota handlowa

W pierwszy dzień i pierwszą sobotę czerwca handel będzie odbywał się bez ustawowych ograniczeń. W Dzień Dziecka zakupy zrobimy zatem bez problemów. W sobotę, 1 czerwca 2024 r., sklepy oraz galerie handlowe będą otwarte w swoich stałych godzinach. Trzeba jednak pamiętać o obowiązujących w soboty godzinach otwarcia poszczególnych placówek handlowych.

Zakupy 2 czerwca – czy będzie to niedziela handlowa?

W pierwszą niedzielę czerwca, która kończy kolejny, po majowym długi weekend, dużych zakupów niestety nie zrobimy. Nadal obowiązywać będą ograniczenia w handlu. Niedziela, 2 czerwca 2024 r., jest zatem niedzielą niehandlową. W związku z tym sklepy oraz galerie handlowe będą w ten dzień ustawowo zamknięte.

Długi weekend 2024 – harmonogram otwarcia sklepów i galerii handlowych

Harmonogram otwarcia sklepów i galerii handlowych w długi majowo-czerwcowy weekend wygląda następująco:

  • czwartek, 30 maja – sklepy i galerie handlowe zamknięte, obowiązują ograniczenia w handlu,
  • piątek, 31 maja – sklepy i galerie handlowe otwarte w swoich stałych godzinach,
  • sobota, 1 czerwca – sklepy i galerie handlowe otwarte w swoich stałych obowiązujących w soboty godzinach,
  • niedziela, 2 czerwca – sklepy i galerie handlowe zamknięte, obowiązują ograniczenia w handlu.