statystyki

Zagraniczne autobusy chcą podzielić rynek

autor: Konrad Majszyk19.05.2016, 08:04; Aktualizacja: 19.05.2016, 08:43
Jak zapowiedział prezes FlixBus André Schwämmlein, to pierwszy etap współpracy z Polakami. Z kolei Piotr Pogonowski z PolskiBus.com przyznaje: Nie wykluczam, że w przyszłości podejmiemy współpracę z innymi firmami.

Jak zapowiedział prezes FlixBus André Schwämmlein, to pierwszy etap współpracy z Polakami. Z kolei Piotr Pogonowski z PolskiBus.com przyznaje: Nie wykluczam, że w przyszłości podejmiemy współpracę z innymi firmami.źródło: ShutterStock

Kolejni przewoźnicy łączą się w sojusze i wjeżdżają do Polski. Mniejsi też się konsolidują. A samodzielnym coraz trudniej utrzymać się na rynku. Czeski RegioJet od 1 lipca ruszy z połączeniami autobusowymi między Pragą a Warszawą przez Wrocław i Łódź. Cena biletów na charakterystyczne jaskrawożółte autobusy ma się zaczynać od 370 koron czeskich (ok. 60 zł).

Kursy zaplanowano trzy razy w tygodniu. Jednocześnie przewoźnik chce dwukrotnie zwiększyć częstotliwość na trasach z Krakowa i Katowic do Ostravy, które są skorelowane z połączeniem kolejowym do Pragi (także pociągami należącymi do RegioJet).

Czeska firma to regionalny potentat, który ma ponad 400 autobusów. Co pół godziny jeżdżą one np. na trasie Praga – Brno. – Ten przewoźnik jako pierwszy w regionie zastosował umieszczone w zagłówkach foteli monitory z rozrywką pokładową. To był strzał w dziesiątkę. Na niektórych połączeniach wpływy z reklam są wyższe od przychodów z biletów i stanowią o rentowności biznesu – mówi Aleksander Kierecki z firmy konsultingowej JMK wykonującej analizy rynku autobusowego.


Pozostało jeszcze 63% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane