statystyki

Zagraniczne autobusy chcą podzielić rynek

autor: Konrad Majszyk19.05.2016, 08:04; Aktualizacja: 19.05.2016, 08:43
Jak zapowiedział prezes FlixBus André Schwämmlein, to pierwszy etap współpracy z Polakami. Z kolei Piotr Pogonowski z PolskiBus.com przyznaje: Nie wykluczam, że w przyszłości podejmiemy współpracę z innymi firmami.

Jak zapowiedział prezes FlixBus André Schwämmlein, to pierwszy etap współpracy z Polakami. Z kolei Piotr Pogonowski z PolskiBus.com przyznaje: Nie wykluczam, że w przyszłości podejmiemy współpracę z innymi firmami.źródło: ShutterStock

Kolejni przewoźnicy łączą się w sojusze i wjeżdżają do Polski. Mniejsi też się konsolidują. A samodzielnym coraz trudniej utrzymać się na rynku. Czeski RegioJet od 1 lipca ruszy z połączeniami autobusowymi między Pragą a Warszawą przez Wrocław i Łódź. Cena biletów na charakterystyczne jaskrawożółte autobusy ma się zaczynać od 370 koron czeskich (ok. 60 zł).

Kursy zaplanowano trzy razy w tygodniu. Jednocześnie przewoźnik chce dwukrotnie zwiększyć częstotliwość na trasach z Krakowa i Katowic do Ostravy, które są skorelowane z połączeniem kolejowym do Pragi (także pociągami należącymi do RegioJet).

Czeska firma to regionalny potentat, który ma ponad 400 autobusów. Co pół godziny jeżdżą one np. na trasie Praga – Brno. – Ten przewoźnik jako pierwszy w regionie zastosował umieszczone w zagłówkach foteli monitory z rozrywką pokładową. To był strzał w dziesiątkę. Na niektórych połączeniach wpływy z reklam są wyższe od przychodów z biletów i stanowią o rentowności biznesu – mówi Aleksander Kierecki z firmy konsultingowej JMK wykonującej analizy rynku autobusowego.


Pozostało 63% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane