statystyki

EKG sprawdzi, jak bije serce biznesu

autor: Adam Sofuł18.05.2016, 07:40; Aktualizacja: 18.05.2016, 08:30
Zapowiada się rekordowa frekwencja – zarejestrowało się już ponad 7,5 tys. uczestników

Zapowiada się rekordowa frekwencja – zarejestrowało się już ponad 7,5 tys. uczestnikówźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Ruszają największa impreza gospodarcza w Europie Centralnej oraz dyskusje o najważniejszych wyzwaniach dla polskiej i europejskiej gospodarki. Reindustrializacja, polityka, klimatyczna, bezpieczeństwo energetyczne, rozwój infrastruktury, handel międzynarodowy – te tematy są obecne na EKG od lat i nie inaczej będzie w tym roku.

Nie oznacza to powielania dyskusji z ubiegłych edycji – zmieniają się sytuacja, kontekst debat. W tym roku szczególnego wymiaru nabierze dyskusja o polityce energetyczno-klimatycznej, której nowy impuls nadał szczyt paryski COP21. Nowa perspektywa budżetu UE wyznaczy kierunek debat o rozwoju infrastruktury, a problem innowacyjności będzie skłaniał do określenia zadań na przyszłość nakreślonych już w planie Morawieckiego.

Uczestnicy EKG dyskutować będą m.in. o roli metropolii w Polsce. Moment ku temu jest idealny: szef MSWiA przedstawił projekt ustawy o związku metropolitalnym w woj. śląskim. – Dla Polski kluczową sprawą jest rozwój Śląska. To nie jest kongres regionalny, on ma wymiar absolutnie europejski, ale chcielibyśmy pamiętać o tym, że odbywa się właśnie tutaj – mówi Jerzy Buzek, były przewodniczący Parlamentu Europejskiego, eurodeputowany oraz przewodniczący Rady Programowej EKG.

W tym roku organizatorzy – grupa Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości – postanowili skoncentrować dyskusję wokół czterech podstawowych kwestii: „Energia, przemysł, klimat – horyzont 2030. Scenariusze dla świata i Europy”, „Digitalizacja gospodarki. Szanse, wyzwania, zagrożenia cyfrowej rewolucji”, „Geopolityka, bezpieczeństwo, gospodarka. Czy to globalny kryzys?” oraz „Młodzi przedsiębiorcy. Nowy biznes nośnikiem innowacji”. Temu ostatniemu tematowi będzie poświęcona dwudniowa impreza towarzysząca European Start-up Days. To spotkanie umożliwiające wymianę doświadczeń młodych przedsiębiorców i korporacji. Kontynuowany będzie także znany z poprzedniej edycji projekt Liderzy Przyszłości, skierowany do osób młodych, chcących brać czynny udział w życiu publicznym.


Pozostało 73% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane