statystyki

Rynek kapitałowy: Z MSP problem mają najwięksi

autor: Małgorzata Kwiatkowska20.04.2016, 07:45; Aktualizacja: 20.04.2016, 09:50
Deutsche Boerse (DB) powoli ujawnia, co chciałaby zyskać na zapowiadanej na przełom 2016 i 2017 r. fuzji z giełdą w Londynie.

Deutsche Boerse (DB) powoli ujawnia, co chciałaby zyskać na zapowiadanej na przełom 2016 i 2017 r. fuzji z giełdą w Londynie.źródło: ShutterStock

Niemiecka giełda chce się otworzyć na małe i średnie spółki. Doświadczenia Londynu i Warszawy pokazują, że to niełatwy biznes.

Deutsche Boerse (DB) powoli ujawnia, co chciałaby zyskać na zapowiadanej na przełom 2016 i 2017 r. fuzji z giełdą w Londynie. Carsten Kengeter, prezes DB, na oku ma przede wszystkim przeniesienie na niemiecki grunt idei AIM, rynku akcji dla małych i średnich spółek od 21 lat prowadzonego przez London Stock Exchange (LSE). Liczy, że nowa platforma poszerzy zaplecze finansowe dla 4 mln przedstawicieli „Mittelstand”, uważanego za podstawę tamtejszej gospodarki.

Brytyjski AIM to wzór dla alternatywnych rynków akcji dla małych i średnich spółek, które stawiają firmom mniej wymogów (oznacza to większe ryzyko dla inwestorów). Na największym tego typu parkiecie w Europie notowanych jest teraz ponad tysiąc firm. W ramach pierwotnych ofert publicznych spółki wchodzące na ten rynek zebrały od 1995 r. 40,8 mld funtów, a z kolejnych emisji niemal 55,4 mld.

NewConnect na tle rynku głównego GPW

NewConnect na tle rynku głównego GPW

źródło: Dziennik Gazeta Prawna


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane