statystyki

Rynek kapitałowy: Z MSP problem mają najwięksi

autor: Małgorzata Kwiatkowska20.04.2016, 07:45; Aktualizacja: 20.04.2016, 09:50
Deutsche Boerse (DB) powoli ujawnia, co chciałaby zyskać na zapowiadanej na przełom 2016 i 2017 r. fuzji z giełdą w Londynie.

Deutsche Boerse (DB) powoli ujawnia, co chciałaby zyskać na zapowiadanej na przełom 2016 i 2017 r. fuzji z giełdą w Londynie.źródło: ShutterStock

Niemiecka giełda chce się otworzyć na małe i średnie spółki. Doświadczenia Londynu i Warszawy pokazują, że to niełatwy biznes.

Deutsche Boerse (DB) powoli ujawnia, co chciałaby zyskać na zapowiadanej na przełom 2016 i 2017 r. fuzji z giełdą w Londynie. Carsten Kengeter, prezes DB, na oku ma przede wszystkim przeniesienie na niemiecki grunt idei AIM, rynku akcji dla małych i średnich spółek od 21 lat prowadzonego przez London Stock Exchange (LSE). Liczy, że nowa platforma poszerzy zaplecze finansowe dla 4 mln przedstawicieli „Mittelstand”, uważanego za podstawę tamtejszej gospodarki.

Brytyjski AIM to wzór dla alternatywnych rynków akcji dla małych i średnich spółek, które stawiają firmom mniej wymogów (oznacza to większe ryzyko dla inwestorów). Na największym tego typu parkiecie w Europie notowanych jest teraz ponad tysiąc firm. W ramach pierwotnych ofert publicznych spółki wchodzące na ten rynek zebrały od 1995 r. 40,8 mld funtów, a z kolejnych emisji niemal 55,4 mld.

NewConnect na tle rynku głównego GPW

NewConnect na tle rynku głównego GPW

źródło: Dziennik Gazeta Prawna


Pozostało jeszcze 76% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane