- Zagrożenia na świecie ewoluują. Dlatego bardzo istotne jest to, by państwa NATO były zjednoczone i silne. Tak jak silna powinna być UE i wspólnie odpowiadać na zagrożenia. Jeśli spojrzy się na to, co się dzieje na Bliskim Wschodzie, na wydarzenia na Ukrainie, to widać, że Zachód musi działać kolektywnie - uważa Marillyn A. Hewson, prezes Lockheed Martin Corporation.
Największy koncern zbrojeniowy świata Lockheed Martin niedawno kupił Sikorsky Aircraft Corporation, której częścią są zakłady lotnicze w Mielcu. Jak widzicie przyszłość tej fabryki? Pracownicy powinni się martwić, czy może raczej cieszyć?
To bardzo ważna część LM, która zwiększa naszą obecność w Polsce i jednocześnie jest naszym największym zakładem poza Stanami Zjednoczonymi. Byłam na miejscu i widziałam, jak znakomitą pracę wykonują nasi polscy pracownicy – to światowej klasy jakość. Widać, że wiele tam zainwestowano, prowadzonych jest sporo prac rozwojowych nad nowymi technologiami i jest tam duży potencjał, który jeszcze chcemy rozwijać.