statystyki

Ochrona rzecznika finansowego również dla jednoosobowych przedsiębiorców

autor: Piotr Pieńkosz13.10.2015, 09:30; Aktualizacja: 13.10.2015, 09:56

W życie weszły nowe przepisy dotyczące rozpatrywania reklamacji przez banki. Powołano również instytucję rzecznika finansowego. Czy jako przedsiębiorca mogę skorzystać z jego pomocy?

Tak, ale tylko jako osoba fizyczna prowadząca jednoosobowy biznes.

Ustawa o rozpatrywaniu reklamacji przez podmioty rynku finansowego i o rzeczniku finansowym, która weszła w życie 11 października 2015 r., odnosi się do rozwiązywania sporów pomiędzy instytucjami, takimi jak banki, spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe czy też ubezpieczalnie, a ich klientami. W art. 2 jako klienta zdefiniowano osobę fizyczną. Nie posłużono się zwrotem „konsument”, który jest węższy niż „osoba fizyczna”. O ile bowiem konsumentem jest jedynie osoba nieprowadząca działalności gospodarczej, która umowy na rynku finansowym zawiera w celu realizowania swoich prywatnych potrzeb, o tyle pod pojęciem osoby fizycznej kryje się konsument, ale i osoba prowadząca jednoosobowy biznes, która korzysta z usług banków czy też SKOK-ów zarówno jako osoba prywatna, jak i przedsiębiorca.


Pozostało jeszcze 59% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane