W dniu 18 grudnia 2013 roku Polska Grupa Pocztowa podpisała umowy ze Skarbem Państwa – Sądem Apelacyjnym w Krakowie oraz Prokuratorem Generalnym na obsługę korespondencji sądów powszechnych i prokuratur. Dwuletni kontrakt, który wejdzie w życie od stycznia 2014 roku, jest wart ok. 500 mln złotych. PGP doręczy w trakcie obowiązywania umów ponad 100 mln przesyłek, czyli przeciętnie ponad 4 mln listów, paczek oraz przesyłek kurierskich w obrocie krajowym i zagranicznym miesięcznie. Niebawem na stronie internetowej PGP – www.pgpsa.pl zostanie udostępniona lista wszystkich placówek, w których będzie można odebrać awizowaną przesyłkę. PGP będzie świadczyła usługę w oparciu o sieć ponad 7000 placówek pocztowych w całym kraju.
Umowa pomiędzy PGP a InPost obejmuje świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek pocztowych oraz zwrotu przesyłek niedoręczonych, w tym:
a) Przesyłki listowe o wadze do 2.000 g (Gabaryt A i B): zwykłe, priorytetowe, rejestrowane, nierejestrowane, ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru (ZPO)
b) Paczki pocztowe o wadze do 10.000 g (Gabaryt A i B): zwykłe, priorytetowe, ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru (ZPO)
c) Paczki pocztowe o wadze ponad 10.000 g do 30.000 g (Gabaryt A i B): zwykłe, priorytetowe, ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru (ZPO)
d) Przesyłki kurierskie o wagach: do 2 kg, od 2 kg do 5 kg, od 5 kg do 15 kg, od 15 kg do 30 kg, od 30 kg do 50 kg
Zgodnie z decyzją Centrum Zakupów Instytucja Gospodarki Budżetowej z dnia 22 listopada 2013 roku, Polska Grupa Pocztowa złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu na obsługę korespondencji sądów powszechnych oraz prokuratur. PGP złożyła ofertę niższą o ponad 84 mln zł od Poczty Polskiej.
Krajowa Izba Odwoławcza w dniu 16 grudnia 2013 roku podtrzymała decyzję Centrum Zakupów dla Sądownictwa w sprawie wygranego przez PGP przetargu na obsługę korespondencji sądów i prokurator. W ogłoszonym wyroku KIO oddaliła odwołanie Poczty Polskiej i potwierdziła, że PGP spełnia wszystkie kryteria konieczne do realizacji kontraktu.
Udział Polskiej Grupy Pocztowej w przetargu organizowanym przez Centrum Zakupów był możliwy dzięki zmianie warunków SIWZ na podstawie orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 7 października 2013 roku, że żaden sąd i prokuratura w Polsce nie może domagać się, by dowód nadania przesyłek poleconych nadawanych przez sądy lub prokuratury, był wystawiany z mocą urzędową, o której mowa w art. 17 prawa pocztowego.