Plany Grupy Integer.pl obejmują m.in. debiut InPostu na giełdzie w II połowie 2014 r. i przejęcie Polskiej Grupy Pocztowej (PGP) oraz Inforsysu, poinformował prezes spółki Rafał Brzoska.

"Częściowe wyjście z akcjonariatu wydaje się bardzo atrakcyjne. Jeśli zapadną stosowne decyzje, debiutu InPostu spodziewałbym się w II połowie 2014 r." - powiedział Brzoska, cytowany przez "Parkiet".

Prezes podkreślił, że spółka chce być aktywnym uczestnikiem konsolidacji na polskim rynku pocztowo-kurierskim. Jako wstęp do niej można traktować niedawną umowę o współpracy InPostu z PGP przy kontrakcie na obsługę korespondencji dla sądów i prokuratur.

"Parkiet" przypomina, że w lipcu Integer złożył do UOKIK wniosek o przejęcie kontroli nad spółkami PGP i Inforsys. Brzoska zapowidział, że ostateczna decyzja o przejęciu zapadnie w I kwartale 2014 r.

"Połączenie spółek w sposób oczywisty zwiększyłoby liczbę obsługiwanych przesyłek, co pozwoli na osiągnięcie efektów synergii. Wygrany przez PGP przetarg sprawi, że spółka stanie się podmiotem większym niż InPost" – podkreślił Brzoska.

Umowę o współpracy z Polską Grupą Pocztową ma zwiększyć przychody Integer.pl o 100 mln zł rocznie. To aż 36 proc. ubiegłorocznych przychodów Grupy. Analitycy szacują, że w 2015 r. spółka może mieć 820 mln zł rocznych przychodów, a w 2016 - 1,1 mld zł przychodów.