Rewolucja w Poczcie Polskiej: Awizo dostaniesz e-mailem lub SMS-em

autor: Tomasz Jurczak30.08.2013, 14:22; Aktualizacja: 30.08.2013, 14:46
list, dłonie, poczta

Poczta Polska informuje, że w obszarze tradycyjnych listów, który dziś jest największym źródłem przychodów dla Poczty Polskiej, będą zachodziły wyraźne zmiany w kierunku rozwoju usług cyfrowych.źródło: ShutterStock

Listonosz zamiast dostarczyć paczkę pocztową wrzuca awizo do skrzynki, a przesyłkę w urzędzie możemy odebrać na podstawie dowodu osobistego jakby to był list od Prezydenta RP. Tak działa Poczta Polska. Kiedy dodatkowo porównamy ten sposób działania z formą usług u niezależnych operatorów pocztowych, wzbiera w nas wściekłość. Państwowy moloch jednak zmienia swoje oblicze. Rewolucja na Poczcie zachodzi co prawda powoli, acz sukcesywnie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (23)

  • Mee(2013-08-30 18:15) Zgłoś naruszenie 00

    Mi wystarcza automaty na znaczki pocztowe, a nie czekanie w kolejce, zeby cos takiego nabyc na jeden- dwa listy! I nie bede ekstra sie cyfryzowac i zapraszac wielkiego brata do mojego zycia, zeby pare razy do roku skorzystac z poczty! Tu opisane oferty to sa dobre dla komorników i firm wysylkowych typu Amazon, ale nie dla przecietnego Kowalskiego, który ma dostac wezwanie do sadu lub babci emerytki - puknijcie sie szanowni panowie "menadzerowie" w swoje glówki!

    Odpowiedz
  • NIEZEZNA(2013-08-30 19:43) Zgłoś naruszenie 00

    Zachecamy do wejscia od razu,teraz na: VOD ,GAZETAPOLSKA , PL roniez na: NIEZALEZNA ,PL
    Warto zapoznac sie z filmowymi zapisami wydarzen,ktorych nigdy nie pokaza media masowego razenia PO mozgach (nawet dla lemingow,aby uzdrowic mozgi).

    Odpowiedz
  • tamara(2013-08-30 20:31) Zgłoś naruszenie 00

    Kto zechce udostępniać agentom służb z Poczty Polskiej swoje e-maile,numery telefonu itp.? O czym mówią prezesi??? W małych miejscowościach nie ma urzędów pocztowych w promieniu 50 km!!!To jest uzasadnienie dla stworzenia spółki-córki w Poczcie Polskiej o nazwie Poczta Polska Cyfrowa.Kolejne stanowiska dla kolesi z PO z Łodzi oraz dodatkowa kasa dla 6 prezesów Poczty Polskiej!!!

    Odpowiedz
  • miałem przyjemność(2013-08-30 20:36) Zgłoś naruszenie 00

    Poczta i doręczyciele są bardzo potrzebni ludziom w starszym wieku ale część listonoszy powinna zamiatać ulice. Poczta jako taka to wielka biurokracja cztery okienka a jedno czynne dzisięć minut po znaczek na list. Co do doręczenia przesyłki to koszmar, trzeba samemu dowiadywać się. Listonosze olewaja może prywatyzacja nauczy ich szacunku dla ludzi.

    Odpowiedz
  • tamara(2013-08-30 20:38) Zgłoś naruszenie 00

    Widzę że to artykuł sponsorowany i nie można krytykować panującej nam POczty POlskiej!

    Odpowiedz
  • fikus(2013-08-31 07:20) Zgłoś naruszenie 00

    Nie życze sobie aby mnie ktoś unowoczesniał na siłę i zaglądał do mego życia.Potrzebny mi automat czy co tam do kupienia znaczków.

    Odpowiedz
  • aabc(2013-08-31 07:25) Zgłoś naruszenie 00

    Mimo zapowiedzi, idąc na pocztę zawsze spotkam XVIII wiek. Ten typ tak ma. Niestety to monopolista.

    Odpowiedz
  • Zarobiony(2013-08-31 08:13) Zgłoś naruszenie 00

    Niech listonosz przyniesie list, a nie powiadomienie, że list jest na poczcie - PPROSTE

    Odpowiedz
  • albert(2013-08-31 09:13) Zgłoś naruszenie 00

    zona zapomniała klucze u swojej siostry.Chciała jej siostra wysłac pocztą te klucze(słownie dwa) ale pani w okienku powiedziała ze to będzie kosztować około 24 zł??? za wykonanie duplikatu zapłaciła 12 zł?! w paczkomacie wysyłka 6 zł? co jeszcze może zrobić Poczta aby zniechęcić do siebie klientów?

    Odpowiedz
  • Katarzyna(2013-08-31 09:16) Zgłoś naruszenie 00

    Poczta działa barzdo powoli, obsługa w okienku trwa zawsze długo (nie wiem, czemu?), ale i tak ma jakieś plusy (przynajmniej dla kogoś z większego miasta) - jest urząd czynny do 19, list polecony trzymają 14 dni, mogę ustanowić syna pełnomocnikiem i on odbiera za mnie. Ostatnio dostałam awizo z In post - to dopiero porażka: okienko czynne do 17:00, list trzymają 7 dni, Pani nie chciała wydać listu synowi, nie chciała telefonicznie powiedzieć, od kogo list - musiałam zwalniać się z pracy, żeby odebrać list, który okazał się niespecjalnei ważny. Nie wiem, na jakiej podstawie działa in post - ale moim zdaniem łamie wszelkei zasady!

    Odpowiedz
  • Jarek(2013-08-31 09:35) Zgłoś naruszenie 00

    Co za kretyn pisał ten durnowaty tekst. Jestem zadowolony z usług poczty, no chyba, że mój listonosz m urlop bo ten co go zastępuje jest do dupy.Zawsze ma paczkę czy list dostarczone do domu. Nigdy nie skorzystam z paczkomatow bo nie będę chodził po przesyłkę do jakiegoś durnowatego automatu - cenowo to się przecież niewiele różni. Listonosze z inpostu jeszczenigdy nnie dostarczyli mi przesyłki do domu - zawsze było awizo w skrzynce. A ponieważ mają w moim mieście Bydgoszcz bardzo mało punktów muszę jechać pół miasta aby odebrać przesyłkę. Przesyłki z inpostu potrafią iść nawet blisko dwa tygodnie.

    Odpowiedz
  • Marcos(2013-08-31 10:46) Zgłoś naruszenie 00

    In Post jest nieuczciwą konkurencją bo zatrudnia pracowników na umowy o dzieło . Mój kolega tak pracuje ...To kpina żeby zatrudniać ludzi przez całe miesiące na umowy o dzieło . Poczta Polska ma większe koszty bo płaci uczciwie ZUS a InPost tego nie robi i taka jest prawda o "konkurencyjności" usług pocztowych. Owszem na poczcie powinny być automaty do sprzedaży znaczków a listonosze winni przykładać się do swej pracy i tyle w tej kwestii.

    Odpowiedz
  • keszet(2013-08-31 11:00) Zgłoś naruszenie 00

    Jak niesamowicie skomplikowała komputeryzacja wysyłanie przekazów pieniężnych. Dawniej wypełniało się druczek, podawało w okienku wraz z odpowiednią kwotą, pani stemplowała, odrywała potwierdzenie i operacja trwała ok. 2 minut. Obecnie Pani w okienku słucha dane adresata, wypisuje mozolnie w komputerze, potem idzie do drukarki, gdzie wydrukowało się potwierdzenie. Następnie daje to potwierdzenie do sprawdzenia nadawcy, czy aby się nie pomyliła. Jak nadawca potwierdzi, że Ok, to stempluje i daje potwierdzenie. Operacja ta trwa 3-4 - krotnie dłużej.

    Odpowiedz
  • kontra(2013-08-31 11:54) Zgłoś naruszenie 00

    A skąd będą znali mój numer telefonu albo adres e-mail. Nie zmierzam im podawać a numer telefonu mogę zmienić i co wówczas ale ostatni otrzymałem list polecony wprost do skrzynki i dziwi mnie to bo wygląda to na to ze listonosz sfałszował mój podpis bo mu się nie chciało wchodzić na czwarte piętro.

    Odpowiedz
  • fisher(2013-08-31 16:33) Zgłoś naruszenie 00

    Czy ubezpieczenie obejmuje rowniez kradzieze popelniane przez (wspol)pracownikow poczty ??

    Odpowiedz
  • seniorus(2013-08-31 17:04) Zgłoś naruszenie 00

    nie rozumiem dlaczego Poczta Polska chce zmienić kolorki i siedzenia ...zatrudnijcie więcej ludzi aby nie trzeba było czekać 15 minut w kolejce,
    musi się wiele zmienić w mentalności zarządzania a nie w kolorkach ..
    osobiście uważam, ze rewolucja pójdzie w stronę zatrudniania na umowę zlecenie ludzi i będę jeszcze większe kolejki bo trzeba odbić sobie NOWE KOLORKI na ścianie i pufy ...

    Odpowiedz
  • sceptyk(2013-09-01 14:32) Zgłoś naruszenie 00

    PYTANIE... Komu przeszkadzało, że w Polsce jest jedna Poczta???
    Kto mi wyjaśni po jaką cholerę mi więcej firm pocztowych???
    Dlaczego zmieniono URZĄD pocztowy - na prywatnych doręczycieli listów???

    Odpowiedz
  • ja(2013-09-01 15:30) Zgłoś naruszenie 00

    maty, sraty i pierdaty oraz e-gluty... powariowali już...a starzy ludzie niech spadają...

    Odpowiedz
  • Na Wsi jest NORMALNIE(2013-09-02 07:39) Zgłoś naruszenie 00

    Listonosz zna Wszystkich... do wielu zna nr telefonów to SMSa wyśle jak co tam przyszło.

    Poza tym Wszyscy Na Około dają Karty Klienta...Leroy Merlin ma moje dane i ja jako Klient mam e-maile nt. ilości punktów i informacje o promocjach, też znaja mój nr telefonu.

    To Czemu POCZTA ...dopiero sie ogarnela.
    Powinni wprowadzic jeszcze znaczki elektroniczne - Tak jak PKP że kupujesz bilet przez net i jego unikalny nr jest zawarty w kodzie paskowym.

    PKP potrafi...

    Odpowiedz
  • zgryz(2013-09-03 08:20) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo często listonosze zostawiają powiadomienia w skrzynkach na listy bo im się po prostu nie chce chodzić po piętrach

    Odpowiedz