Tani smartfon za złotówkę w ofertach abonamentowych za góra kilkadziesiąt złotych – dotychczas takie okazje zdarzały się rzadko, teraz będą pojawiać się coraz częściej. W ciągu najbliższych kilkunastu dni T-Mobile wprowadzi na rynek niedrogie aparaty firmy Alcatel – model One Touch Fire – oparte na systemie operacyjnym fundacji Mozilla, twórcy przeglądarki Firefox.

Operator zaprezentuje oficjalnie urządzenie na polskim rynku w czwartek, a w ciągu kilku następnych dni wprowadzi je do sprzedaży. Wszystko zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Deutsche Telekom, właściciela T-Mobile. Podczas targów telekomunikacyjnych w Barcelonie ogłosił on, że Polska będzie jednym z pierwszych krajów europejskich, w którym pojawi się tani smartfon.

Operator na razie nie ujawnia szczegółów oferty. Z naszych informacji wynika, że telefon bez żadnego abonamentu, czyli w ofertach pre-paid, kosztować będzie w granicach 200–250 zł. Dzięki takiej cenie operator będzie mógł zaoferować smarftona za złotówkę nawet w najniższych abonamentach, obniżając przy tym znacznie koszty dopłat do telefonów w porównaniu z modelami z wyższej półki. Operator stara się obniżać koszty dopłat z kwartału na kwartał. Na koniec marca tego roku na pozyskanie jednego klienta – w co wliczone są także dopłaty do telefonów – wydawał średnio 341 zł. Rok wcześniej było to 539 zł. Dla porównania w Orange koszt ten w I kw. tego roku ukształtował się na poziomie 556 zł, a przed rokiem – 576 zł.