Play jako pierwszy operator w Polsce rozpoczął we współpracy z Google wdrożenie innowacyjnej metody płatności direct billing. Dzięki usłudze „Dopisz do rachunku Play” klienci mogą w bardzo prosty sposób dokonywać zakupów w sklepie Google Play. Koszt aplikacji, gier oraz książek zostanie dopisany do rachunku klienta.

Dwa dni temu rzecznik Play, Marcin Gruszka, tajemniczo zasygnalizował na Twitterze start nowego projektu. Dziś Play odkryło karty. Wystarczy, że użytkownik smartfona z systemem operacyjnym Android, ma aktywne konto w sklepie Google Play i posiada abonament w Play.

Google Play / Media

Możliwość korzystania z usługi „Dopisz do rachunku Play” pojawi się automatycznie jako jedna z dwóch opcji płatności. Należności za zakupione aplikacje, gry i inne treści pojawią się na rozliczeniu towarzyszącym fakturze za usługi telekomunikacyjne od Play.

Wdrożenie usługi rozpoczęło się 23 lipca. Każdego dnia kolejni klienci Play uzyskiwać będą w automatyczny sposób dostęp do usługi. Wszyscy abonenci będą mieli do niej dostęp po maksimum kilku tygodniach.