"Cyfrowy Polsat jest zainteresowany dodaniem tego kawałka do swojej grupy" - powiedziała agencji anonimowy rozmówca.

Reuters przypomina, że największym akcjonariuszem Cyfrowego Polsatu jest Zygmunt Solorz-Żak - właściciel Polkomtela (operatora sieci Plus). Grupę kapitałową Cyfrowego Polsatu tworzą największa w Polsce i czwarta co do wielkości w Europie platforma satelitarna oraz Telewizja Polsat - wiodący nadawca komercyjny w Polsce. Cyfrowy Polsat jest notowany na GPW od 2008 r. W 2012 r. spółka odnotowała 1,7 mld zł skonsolidowanych przychodów.

"Źródła wymieniły także prywatną niemiecką firmę Bauer Media, właściciela największego w Polsce radia RMF FM oraz mniejszego rywala Wirtualnej - Interia.pl, jako potencjalnego zainteresowanego" - czytamy dalej. Reuters podał też, że analitycy wyceniają Wirtualną Polskę na max. 10-krotność jej EBITDA, tj. na 300-500 mln zł.

Cyfrowy Polsat zdementował informacje mediów, według których spółka "weszła do walki" o zakup Wirtualnej Polski. Spółka podała, że aby Cyfrowy Polsat był zainteresowany taką akwizycją, cena aktywa musiałaby być co najmniej dwukrotnie niższa niż podawane 500 mln zł, wynika z jej komunikatu.

"Stanowczo dementujemy informację, że 'Cyfrowy Polsat wszedł do walki o zakup Wirtualnej Polski'. Jak wielokrotnie powtarzaliśmy, nie widzimy bezpośrednich synergii pomiędzy działalnością Wirtualnej Polski i naszej Grupy w obszarze nadawania i produkcji telewizyjnej oraz płatnej telewizji" - głosi komunikat.

"Niewątpliwie pewne synergie moglibyśmy zidentyfikować w związku z posiadaną przez nas telewizją internetową ipla, ale żeby Cyfrowy Polsat był zainteresowany taką akwizycją, cena aktywa musiałaby być co najmniej dwukrotnie niższa niż podawane 500 mln zł" - czytamy dalej.

Według informacji rynkowych, TPSA zaoferuje potencjalnym inwestorom drugi co do wielkości portal internetowy na polskim rynku - wp.pl - w kwietniu. Wartość portalu szacowana jest na 500-600 mln zł.

TPSA i zależny od niej PTK Centertel są wiodącymi dostawcami usług telekomunikacyjnych w Polsce. TPSA dostarcza m.in. usługi telefonii stacjonarnej, dostępu do internetu, telewizję oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP). PTK Centertel świadczy usługi telefonii komórkowej, w tym usługi trzeciej generacji w standardzie UMTS oraz usługi oparte na technologii CDMA.