Cyfrowy Polsat zdementował, że chce kupić Wirtualną Polskę, podał DM PKO BP w swoim biuletynie porannym.
Reklama

Wcześniej Reuters podał, powołując się na nieoficjalne informacje, że Cyfrowy Polsat znalazł się wśród inwestorów zainteresowanych przejęciem portalu Wirtualna Polska (wp.pl) od Telekomunikacji Polskiej (TPSA). Według agencji, przejęciem zainteresowana jest także spółka Bauer Media, właściciel m.in. portalu Interia.pl.

Według informacji rynkowych, TPSA zaoferuje potencjalnym inwestorom drugi co do wielkości portal internetowy na polskim rynku - wp.pl - w kwietniu. Wartość portalu szacowana jest na 500-600 mln zł.

Grupę kapitałową Cyfrowego Polsatu tworzą największa w Polsce i czwarta co do wielkości w Europie platforma satelitarna oraz Telewizja Polsat - wiodący nadawca komercyjny w Polsce. Cyfrowy Polsat jest notowany na GPW od 2008 r. W 2012 r. spółka odnotowała 1,7 mld zł skonsolidowanych przychodów.

TPSA i zależny od niej PTK Centertel są wiodącymi dostawcami usług telekomunikacyjnych w Polsce. TPSA dostarcza m.in. usługi telefonii stacjonarnej, dostępu do internetu, telewizję oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP). PTK Centertel świadczy usługi telefonii komórkowej, w tym usługi trzeciej generacji w standardzie UMTS oraz usługi oparte na technologii CDMA.