Grupa o2, piąty co do wielkości portal na polskim rynku, przygląda się możliwościom zakupu Wirtualnej Polski – wynika z informacji DGP. W grę wchodzić mogłoby partnerstwo z inwestorem finansowym, najpewniej funduszem private equity, który pomoże sfinansować transakcję. A w dłuższej perspektywie – wprowadzenie nowego podmiotu na warszawską giełdę.
To jeden ze scenariuszy analizowanych podczas rozmów przedstawicieli o2 z osobami reprezentującymi fundusze – twierdzą nasze źródła. Żadne rozmowy nie zostały jednak na razie sfinalizowane.
Według naszych rozmówców o2 nie stać, by samodzielnie przejąć większą Wirtualną Polską. Jej właściciel oczekuje, że uda mu się sprzedać portal za 400–500 mln zł. – Jednak żaden fundusz samodzielnie nie wejdzie teraz w portal horyzontalny, bo to trudny biznes. Potrzebny jest ktoś, kto go rozumie, wie, jak go rozwijać i będzie miał na to pomysł. O2 wydaje się naturalnym partnerem – wskazuje DGP przedstawiciel jednego z funduszy private equity, zastrzegając anonimowość.