Rumin podkreślił, że indyjskie siły zbrojne oraz armie innych państw regionu "są zainteresowane pojazdem przetestowanym i sprawdzonym w warunkach bojowych".

Na wystawie w New Delhi zostanie pokazany Rosomak w wersji bojowej używanej w Afganistanie - z wieżą, armatą 30 mm, dodatkowym opancerzeniem oraz osłonami przeciwko pociskom przeciwpancernym. Pojazd został wypożyczony od polskich Wojsk Lądowych.

KTO Rosomak to produkowany na licencji pojazd AMV (Armoured Modular Vehicle - modułowy pojazd opancerzony), skonstruowany przez fiński koncern Patria. "Gdyby doszło do transakcji, jako licencjobiorca, zgodnie z umową z 2003 roku, możemy sprzedawać pojazdy na tym rynku" - podkreślił rzecznik WZM S.A.

Pojazd, który w Polsce otrzymał nazwę Rosomak, został wybrany w przetargu pod koniec 2002 r. MON postanowiło wtedy kupić 690 pojazdów w różnych wersjach. Obowiązująca umowa o dostawach wygasa w przyszłym roku. Obecnie wojsko planuje modernizację Rosomaków i zakup kolejnych wozów. MON przygotowuje kolejną umowę na lata 2013-2018, a liczba pojazdów ma łącznie przekroczyć 800, aby wyposażyć w nie kolejną brygadę i uzupełnić straty poniesione w Afganistanie.

Odbywające się co dwa lata DEFEXPO to największe targi militarne w regionie i jedna z największych wystaw uzbrojenia na świecie. Tegoroczne targi potrwają od 29 marca do 1 kwietnia. Przeznaczony na wystawę Rosomak poleci do New Delhi 17 marca z lotniska Katowice-Pyrzowice na pokładzie transportowca Ił-76.