statystyki

Kwarantanna a handel w internecie. Sprzęt RTV/AGD zastąpił zakupy w aptekach

autor: Łukasz Wilkowicz26.03.2020, 07:45; Aktualizacja: 26.03.2020, 07:45
Spadki dotknęły początkowo trzech kategorii. Zakłady bukmacherskie opłacaliśmy rzadziej w związku z odwoływaniem imprez sportowych. Skoro ruch gwałtownie się zmniejszył, to nie dziwi, że o niemal 30 proc. obniżyła się liczba zakupów biletów i transportu. Dodatkowo o jedną czwartą spadła liczba transferów dokonywanych w ramach akcji charytatywnych.

Spadki dotknęły początkowo trzech kategorii. Zakłady bukmacherskie opłacaliśmy rzadziej w związku z odwoływaniem imprez sportowych. Skoro ruch gwałtownie się zmniejszył, to nie dziwi, że o niemal 30 proc. obniżyła się liczba zakupów biletów i transportu. Dodatkowo o jedną czwartą spadła liczba transferów dokonywanych w ramach akcji charytatywnych.źródło: ShutterStock

Czas kwarantanny przekłada się na zmianę potrzeb, które zaspokajamy dzięki handlowi w internecie.

Ogólnopolska kwarantanna skutkuje wzrostem popytu na te towary i usługi, które można kupić z domu, a spadkiem na te, które wymagają wyjścia na zewnątrz. – To, co dzieje się obecnie, może mieć przełożenie na przyspieszenie zmian w zachowaniach zakupowych konsumentów w dłuższej perspektywie. To, dziś nieco wymuszone, przejście na zakupy internetowe spowoduje szybszy wzrost kategorii zakupów w e-commerce kosztem tych tradycyjnych – ocenia Magdalena Kubisa, ekspert z Polskiego Standardu Płatności (PSP), operatora systemu Blik.

Dane PSP pozwalają zobaczyć, jak w drugim i trzecim tygodniu marca zmieniał się popyt na różne kategorie towarów i usług, za które można zapłacić zdalnie.


Pozostało jeszcze 84% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (3)

  • qra566(2020-03-30 13:20) Zgłoś naruszenie 00

    jak siedze w tym domu to tylko przeglądam różne produkty w necie, już zdążyłam zamówić nowa suszarke i odkurzacz w me, dobrze że mają możliwośc dowozu do domu, kurier stoi z dala, płatność bezgotowkowa więc wszystko bezpiecznie ;)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Muniek(2020-04-02 13:05) Zgłoś naruszenie 00

    Ja to sprzątałem dom całymi dniami, ale stwierdziłem że to dobra okazja na robota odkurzacza i zamieniłem takiego Bosha z funkcją mopa z media expert. Dobry sprzęcik!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane