statystyki

PKO BP chce być bankiem przyszłości dla Polaków

autor: Paweł Bednarz19.11.2019, 08:33; Aktualizacja: 19.11.2019, 08:35
PKO BP

PKO BPźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Bartek Sadowski

W zaktualizowanej strategii jeszcze większy nacisk położono na nowe technologie.

Ponieważ PKO Bank Polski zrealizował z dwuletnim wyprzedzeniem określone w listopadzie 2016 r. strategiczne cele finansowe na 2020 r. dotyczące zwrotu z kapitału, efektywności i adekwatności kapitałowej, zachowując jednocześnie zdolność do wypłaty dywidendy, władze spółki postanowiły zaktualizować strategię i wyznaczyć nowe zadania. Wydłużając strategię o nazwie „Wspieramy rozwój Polski i Polaków” do 2022 r., postawiono na kontynuację cyfrowej transformacji.

Przedstawiając nowe cele, prezes Zbigniew Jagiełło podkreślił, że PKO chce rozwijać zdalne kanały obsługi klienta. – PKO jest obecnie bankiem numer jeden na polskim rynku, także jeśli chodzi o leasing. Jesteśmy dużym, dostępnym, silnym, bezpiecznym, a także zaawansowanym technologicznie bankiem. PKO jest na drodze, aby być firmą technologiczną z licencją bankową – mówił Zbigniew Jagiełło.


Pozostało jeszcze 68% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane