statystyki

Dlaczego Orlen używa marki Star? Polska formuła na sukces za zachodnią granicą

autor: Łukasz Grajewski17.06.2019, 10:40; Aktualizacja: 17.06.2019, 10:50
600 stacji benzynowych w Niemczech prowadzi Orlen pod marką Star

600 stacji benzynowych w Niemczech prowadzi Orlen pod marką Starźródło: ShutterStock

Firmy znad Wisły coraz lepiej czują specyfikę niemieckiego rynku. Dlaczego Orlen działa w Niemczech pod marką Star? To pytanie regularnie stawiane jest Oskarowi Skibie, który w zeszłym roku dołączył do zarządu niemieckiej spółki córki polskiego koncernu.

– Jest nam łatwiej działać pod tą nazwą – przekonywał w piątek podczas Kongresu 60 Milionów w Berlinie. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli polskich firm aktywnych w Niemczech. Orlen ma na terenie RFN niemal 600 stacji benzynowych marki Star. I odprowadza największe podatki spośród wszystkich firm zarejestrowanych w kraju związkowym Szlezwik-Holsztyn.

Uczestnicy Kongresu, również ci prowadzący małe i średnie przedsiębiorstwa, nie ukrywali, że niemieckobrzmiąca nazwa i prowadzenie całości działalności na terenie Niemiec wraz z płaceniem podatków jest ważne, aby odnieść sukces na tym trudnym rynku. Skiba zapowiadał, że w asortymencie niemieckich stacji pojawi się wkrótce więcej polskich produktów. Ale soki i czekolady naszych wytwórców będą sprzedawane pod nazwą sieci, żeby nie spłoszyć ceniącego lokalne produkty niemieckiego klienta.


Pozostało jeszcze 60% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (2)

  • Zeghar(2019-06-17 18:02) Zgłoś naruszenie 40

    Orlen był zmuszony do używania lokalnej marki, ponieważ pod swoją oryginalną nazwą był bojkotowany przez Niemców.

    Odpowiedz
  • Arek77(2019-09-30 00:02) Zgłoś naruszenie 10

    Podobnie jest w Czechach z siecią Benzina. Próba wejścia tam jako Orlen spotkała się z negatywnym oddźwiękiem. Z drugiej strony konkurencja funkcjonuje tam pod własnym szyldem - węgierski MOL i austriacki OMV.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane