statystyki

Będzie odchudzanie w koncernie zbrojeniowym. W przyszłości spółek w PGZ będzie mniej

autor: Maciej Miłosz30.05.2019, 07:33; Aktualizacja: 30.05.2019, 07:47
umowa-zgoda

Wyniki finansowe Polskiej Grupy Zbrojeniowej wyglądają lepiej niż w ubiegłych latach. Nie zmienia to jednak faktu, że rok 2018 zakończyło z zyskiem zaledwie 29 z 45 spółek Grupy Kapitałowej PGZ.źródło: ShutterStock

Zbrojeniowy koncern chce sprzedać co najmniej dwie spółki. Pozbywa się także części przedsiębiorstw, które nie rokują najlepiej. Chce się dalej konsolidować.

Wyniki finansowe Polskiej Grupy Zbrojeniowej wyglądają lepiej niż w ubiegłych latach. Nie zmienia to jednak faktu, że rok 2018 zakończyło z zyskiem zaledwie 29 z 45 spółek Grupy Kapitałowej PGZ. Czyli 16 z nich przyniosło straty. Szczegółowe wyniki nie zostały jeszcze opublikowane, można się ich spodziewać w najbliższych tygodniach.

Jednak już teraz wiadomo, że w przyszłości spó łek w PGZ będzie mniej. Planowana jest sprzedaż szczecińskiej ST3 Offshore. Jak już pisaliśmy na łamach DGP, ma ona olbrzymie kłopoty. Na początku roku zalegała z wpłatami do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i spóźniła się z pensją dla pracowników. Zakład, który specjalizuje się w produkcji fundamentów morskich elektrowni wiatrowych, ma problemy ze zdobyciem zleceń. Na 12 czerwca jest planowane zgromadzenie wierzycieli, które ma głosować nad układem z ST3. 


Pozostało jeszcze 76% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • xx(2019-08-08 14:36) Zgłoś naruszenie 00

    ST3 jest teraz dobrze przygotowana do kupienia jej za grosze przez Kulczyk Investments, która buduje farmę wiatrakową na Bałtyku.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane