statystyki

Korekta zakazu handlu coraz dalej

autor: Łukasz Guza02.04.2019, 08:49; Aktualizacja: 02.04.2019, 08:49
Korekta zakazu handlu coraz dalej.

Korekta zakazu handlu coraz dalej.źródło: ShutterStock

Na dzisiejszym posiedzeniu rządu Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii ma przedstawić raport o skutkach ograniczenia handlu w niedziel.

Jadwiga Emilewicz, szefowa resortu, zapowiedziała, że będzie on zawierał pozytywne informacje, które różnią się od tych przedstawianych przez przeciwników zakazu sprzedaży (głównie sklepy wielkopowierzchniowe). Nie przewiduje też istotnych zmian w dotychczasowych przepisach.

Takie optymistyczne informacje byłyby spójne z prezentowanymi przez związkowców i niektóre zrzeszenia przedsiębiorców. Alfred Bujara, szef handlowej Solidarności, przedstawiał dane, z których wynika, że w ubiegłym roku zamknięto mniej o 4,9 tys. placówek handlowych niż rok wcześniej (miarodajne dane GUS ma przedstawić za kilka miesięcy). Naczelna Rada Zrzeszeń Handlu i Usług przytoczyła statystyki, z których wynika, że właściciele placówek małoformatowych (do 300 mkw.) odnotowali wzrosty sprzedaży (od 3 do 9 proc.).


Pozostało 52% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane