statystyki

Korekta zakazu handlu coraz dalej

autor: Łukasz Guza02.04.2019, 08:49; Aktualizacja: 02.04.2019, 08:49
Korekta zakazu handlu coraz dalej.

Korekta zakazu handlu coraz dalej.źródło: ShutterStock

Na dzisiejszym posiedzeniu rządu Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii ma przedstawić raport o skutkach ograniczenia handlu w niedziel.

Jadwiga Emilewicz, szefowa resortu, zapowiedziała, że będzie on zawierał pozytywne informacje, które różnią się od tych przedstawianych przez przeciwników zakazu sprzedaży (głównie sklepy wielkopowierzchniowe). Nie przewiduje też istotnych zmian w dotychczasowych przepisach.

Takie optymistyczne informacje byłyby spójne z prezentowanymi przez związkowców i niektóre zrzeszenia przedsiębiorców. Alfred Bujara, szef handlowej Solidarności, przedstawiał dane, z których wynika, że w ubiegłym roku zamknięto mniej o 4,9 tys. placówek handlowych niż rok wcześniej (miarodajne dane GUS ma przedstawić za kilka miesięcy). Naczelna Rada Zrzeszeń Handlu i Usług przytoczyła statystyki, z których wynika, że właściciele placówek małoformatowych (do 300 mkw.) odnotowali wzrosty sprzedaży (od 3 do 9 proc.).


Pozostało jeszcze 52% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane