statystyki

Kierownictwo Biedronki blokuje referendum w sprawie strajku

autor: Patrycja Otto16.01.2019, 10:40; Aktualizacja: 16.01.2019, 10:56
2850 sklepów działa w Polsce pod logo Biedronka

2850 sklepów działa w Polsce pod logo Biedronkaźródło: Materiały Prasowe
autor zdjęcia: Sylweriusz Dmochowski

Zakaz głosowania w sklepach i niedostarczenie przez zarząd listy uprawnionych do niego pracowników uniemożliwiły zbieranie głosów.

„Przeprowadzenie referendum na terenie sklepów, centrów dystrybucyjnych i biura głównego jest zabronione. Dozwoloną formą jest jego organizacja poza terenem firmy wśród pracowników wychodzących z pracy” – czytamy w piśmie skierowanym do dyrektorów zarządzających sklepami w regionach, do którego dotarł DGP. Informacja o zakazie przeprowadzania referendum, umieszczania ogłoszeń i dystrybucji materiałów na jego temat dotarła też do kierowników placówek. Wynika z niej, że wszelkie działania sprzeczne z wytycznymi grożą konsekwencjami prawnymi i dyscyplinarnymi, w tym też wysokimi karami finansowymi. Zdaniem Piotra Adamczaka, przewodniczącego Solidarności w Biedronce, takie działanie to utrudnianie prowadzenia działalności przez związek.

Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, powołuje się jednak na regulamin bezpieczeństwa i porządku obowiązujący w firmie. – Zgodnie z nim placówki są obiektami handlowymi przeznaczonymi do sprzedaży detalicznej towarów i nie mogą być wykorzystywane do innych celów, w tym do prowadzenia jakichkolwiek akcji propagandowych – wyjaśnia Arkadiusz Mierzwa, kierownik ds. komunikacji korporacyjnej w Jeronimo Martins Polska.


Pozostało 68% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane