statystyki

Poczta Polska ma problem z listonoszami. Powinna zatrudnić 900 nowych pracowników

autor: Elżbieta Rutkowska16.05.2018, 07:33; Aktualizacja: 16.05.2018, 09:12
70 proc. kosztów Poczty (4,2 mld z niemal 6 mld zł) to wynagrodzenia

70 proc. kosztów Poczty (4,2 mld z niemal 6 mld zł) to wynagrodzeniaźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Poczta Polska zwiększy w tym roku zatrudnienie o tysiąc osób – dojdą głównie listonosze, ale i tak będzie ich brakowało.

– Poczta Polska ma problem. W październiku ub.r. zrobiła badanie obciążenia pracą, z którego wynika, że samych listonoszy trzeba zatrudnić jeszcze 900, a prawdopodobnie nie ma na to pieniędzy. Dlatego zarząd kwestionował wiarygodność wyników, twierdząc, że są one zawyżone – mówi Leszek Michoński, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Poczty Polskiej „Wschód” z siedzibą w Zamościu.

Ten związek przekazał swoim członkom nieoficjalne rezultaty badania, z którego wynika ponadto, że średnie obciążenie placówek pocztowych wynosi 95 proc. W uproszczeniu – przez tyle czasu pracownicy placówek pocztowych mają przy okienkach klientów.

Oficjalnie przedstawiciele załogi nie znają wyników analizy, bo zarząd Poczty Polskiej dotychczas nie zatwierdził badania, co może świadczyć o wątpliwościach co do jego rzetelności.


Pozostało jeszcze 81% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane