statystyki

KGHM: Zmiany kadrowe tuż-tuż. Szybciej, niż się spodziewano

autor: Karolina Baca-Pogorzelska27.02.2018, 07:35; Aktualizacja: 27.02.2018, 08:17
Może dojść do kompromisu, jeśli jednak odwołano by obecnego szefa kombinatu.

Może dojść do kompromisu, jeśli jednak odwołano by obecnego szefa kombinatu.źródło: ShutterStock

Rada nadzorcza Polskiej Miedzi zbierze się przed zaplanowanym walnym – ustalił DGP. Roszady w radzie i zarządzie planowane są na marzec, choć kadencja obu kończy się dopiero w połowie roku.

Choć termin posiedzenia rady nadzorczej KGHM nie jest na razie ustalony, to ma zostać zwołana przed 15 marca, dniem, na który wyznaczono walne spółki – wynika z informacji DGP. By tak się stało, w trybie zwykłym posiedzenie rady musiałoby zostać zwołane najpóźniej 4 marca. W trybie pilnym może to być nawet 12 marca. Jak ustaliliśmy, rada może się zająć zatwierdzeniem sprawozdania finansowego za 2017 r. oraz opisywanymi przez DGP przekroczeniami norm stężenia w powietrzu arsenu w Głogowie i Legnicy (tam pracują huty KGHM). Ale nie tylko.

Jak już pisaliśmy tydzień temu, szybsza rada może być próbą przeprowadzania zmian w zarządzie spółki przed planowanymi z kolei na walnym zmianami personalnymi w radzie.

– Zmiany w składzie rady zaproponowane przez Ministerstwo Energii mogą sprawić, że obecny prezes nie zostanie odwołany lub zostanie odwołany w późniejszym terminie – tłumaczy nasz rozmówca zbliżony do spółki. Inny z kolei twierdzi, że zmiany w radzie mogą być jedynie pozorowane (w czerwcu 2017 r. mimo zapowiadanych zmian doszło tylko do uzupełnienia składu).


Pozostało 69% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane