statystyki

KGHM: Zmiany kadrowe tuż-tuż. Szybciej, niż się spodziewano

autor: Karolina Baca-Pogorzelska27.02.2018, 07:35; Aktualizacja: 27.02.2018, 08:17
Może dojść do kompromisu, jeśli jednak odwołano by obecnego szefa kombinatu.

Może dojść do kompromisu, jeśli jednak odwołano by obecnego szefa kombinatu.źródło: ShutterStock

Rada nadzorcza Polskiej Miedzi zbierze się przed zaplanowanym walnym – ustalił DGP. Roszady w radzie i zarządzie planowane są na marzec, choć kadencja obu kończy się dopiero w połowie roku.

Choć termin posiedzenia rady nadzorczej KGHM nie jest na razie ustalony, to ma zostać zwołana przed 15 marca, dniem, na który wyznaczono walne spółki – wynika z informacji DGP. By tak się stało, w trybie zwykłym posiedzenie rady musiałoby zostać zwołane najpóźniej 4 marca. W trybie pilnym może to być nawet 12 marca. Jak ustaliliśmy, rada może się zająć zatwierdzeniem sprawozdania finansowego za 2017 r. oraz opisywanymi przez DGP przekroczeniami norm stężenia w powietrzu arsenu w Głogowie i Legnicy (tam pracują huty KGHM). Ale nie tylko.

Jak już pisaliśmy tydzień temu, szybsza rada może być próbą przeprowadzania zmian w zarządzie spółki przed planowanymi z kolei na walnym zmianami personalnymi w radzie.

– Zmiany w składzie rady zaproponowane przez Ministerstwo Energii mogą sprawić, że obecny prezes nie zostanie odwołany lub zostanie odwołany w późniejszym terminie – tłumaczy nasz rozmówca zbliżony do spółki. Inny z kolei twierdzi, że zmiany w radzie mogą być jedynie pozorowane (w czerwcu 2017 r. mimo zapowiadanych zmian doszło tylko do uzupełnienia składu).


Pozostało jeszcze 69% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane