statystyki

Merlin.pl zarzuca sieć na młode kobiety

autor: Patrycja Otto19.05.2016, 08:04; Aktualizacja: 19.05.2016, 08:32
kobieta-komputer

31,8 mld zł wartość polskiego rynku e-commerceźródło: ShutterStock

Topmall, który wydzierżawił markę, chce, aby sklep jeszcze w tym roku wrócił do czołówki największych polskich księgarń internetowych.

– Przez ostatnie trzy miesiące skupialiśmy się na nawiązaniu na nowo stosunków z klientami. Wydaje nam się, że osiągnęliśmy założony efekt. Dlatego teraz przyszedł czas na pozyskanie nowych odbiorców. Kampania reklamowa, z którą właśnie wystartowaliśmy w kanałach kobiecych grupy Discovery, ma nam w tym pomóc. Potem będą kolejne. Nasz budżet na działania marketingowe to kilka milionów złotych rocznie – podlicza Łukasz Szczepański, prezes firmy Topmall, która od października 2015 r. dzierżawi markę Merlin.pl.

Do sierpnia zwiększy się też asortyment sklepu z obecnych 100 tys. do 200 tys. towarów. Na razie oferta składa się z książek, muzyki i filmów. – Dojdą kosmetyki i produkty do pielęgnacji urody oraz zabawki. Naszą grupą docelową są bowiem kobiety w wieku 25–40 lat. To wokół ich potrzeb zamierzamy się skupiać. Książki pozostaną jednak największą kategorią. Będą stanowiły 50 proc. oferty – wyjaśnia Łukasz Szczepański.

Według Mariusza Wesołowskiego, doradcy e-commerce, odzyskanie klientów może jednak stanowić trudność. – Należy pamiętać, że sklep od wielu lat regularnie tracił pozycję z powodu złych decyzji dotyczących produktów oraz kulejącej logistyki. Realnie patrząc, jedna trzecia zakładanego wyniku będzie sukcesem – uważa Mariusz Wesołowski.

Nie można zapominać, że pod koniec 2015 r. Merlin.pl, który wówczas był pod rządami Czerwonej Torebki, złożył wniosek o upadłość. To dodatkowo osłabiło pozycję marki. – O negatywnych zdarzeniach klienci kupujący przez internet szybko jednak zapominają. Zwłaszcza gdy sklep zaproponuje bogaty asortyment, dobre ceny i wysoką jakość – uważa Włodzimierz Schmidt, prezes IAB, związku pracodawców branży internetowej.


Pozostało jeszcze 58% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • Ex pracownicy(2016-05-31 00:16) Zgłoś naruszenie 10

    Jeszcze trzeba pamiętać o oszukanych klientach oraz pracownikach którzy nie dostali wynagrodzeń oraz odpraw które należą się jak psu Buda!!!!!!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane