statystyki

CBA vs. Nowy Styl. Biznes idzie dalej

autor: Patrycja Otto12.05.2016, 07:59; Aktualizacja: 12.05.2016, 08:34

Pozycja krajowego lidera w produkcji krzeseł i foteli jest na tyle silna, że akcja służb na razie nie naruszy jego kondycji – uważają eksperci.

CBA zatrzymało wczoraj Jerzego Krzanowskiego, wiceprezesa i współwłaściciela spółki Nowy Styl. To jeden z najbogatszych Polaków, którego majątek szacuje się na ok. 0,4 mld zł, zarządzający trzecią co do wielkości firmą produkcyjną w branży akcesoriów meblowo-biurowych w Europie. Jerzy Krzanowski znalazł się wśród zatrzymanych razem z byłą wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu i czterema innymi osobami z prywatnych firm. CBA informuje na razie tylko, że sprawa ma związek z przyjmowaniem i wręczaniem korzyści majątkowych oraz praniem brudnych pieniędzy i dotyczy lat 2014 i 2015. W tych latach, jak podliczają eksperci, spółka Nowy Styl wygrała sześć przetargów publicznych na łączną kwotę 3,37 mln zł.

Spółka na razie nie wypowiada się w tej sprawie. Adam Krzanowski, prezes zarządu Nowy Styl (brat zatrzymanego), deklaruje tylko, że firma współpracuje z organami państwowymi w celu szybkiego wyjaśnienia spraw będących przedmiotem prowadzonego postępowania.

Nie chce się też wypowiadać na temat tego, jak sytuacja przełoży się na działalność spółki.

Według części ekspertów tak dynamicznej firmy o ugruntowanej pozycji rynkowej nie da się łatwo zatrzymać. Wczorajsze wydarzenia nie powinny wpłynąć negatywnie na jej kondycję. Szczególnie że, jak zauważa Anna Szcześniak, pełnomocnik zarządu, dyrektor ds. strategii i programów w Krajowej Izbie Gospodarczej, firma dysponuje marką i produktami, które bronią się jakością od lat.


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (2)

  • Gazda(2016-05-12 08:21) Zgłoś naruszenie 94

    Seremet wiedział jakie kanty robią jego kolesie, miał racje mówiac: --------- "jak PIS przejmie władzę to nas wszystkich powsadza"....brawo PIS.

    Odpowiedz
  • drwal(2016-05-12 08:24) Zgłoś naruszenie 84

    Konfiskata mienia wszystkim zdrajcom,aferzystom i złodziejom z PO-PSL.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane