statystyki

Mniej wzrostu na świecie

autor: Łukasz Wilkowicz13.04.2016, 07:43; Aktualizacja: 13.04.2016, 08:15
Wśród krajów, którym MFW podniósł prognozę wzrostu, znalazły się Chiny, jednak zdaniem ekonomistów funduszu dynamika PKB będzie tam stopniowo spowalniała.

Wśród krajów, którym MFW podniósł prognozę wzrostu, znalazły się Chiny, jednak zdaniem ekonomistów funduszu dynamika PKB będzie tam stopniowo spowalniała.źródło: ShutterStock

Jeśli wszyscy będą chronić swoje rynki wewnętrzne, światowa gospodarka będzie mieć problemy – przestrzega Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

Najnowsze prognozy MFW nie napawają optymizmem. Kolejny raz oczekiwania poszły w dół. Według funduszu w tym roku można liczyć na to, że światowa gospodarka urośnie o 3,2 proc., minimalnie szybciej niż rok temu, ale o 0,2 pkt proc. wolniej, niż spodziewano się jeszcze w styczniu, i o 0,4 pkt proc. wolniej, niż oczekiwano jesienią 2015 r. – Utrzymuje się wzrost, ale jego tempo jest coraz bardziej rozczarowujące, co sprawia, że światowa gospodarka jest coraz bardziej podatna na czynniki ryzyka. Wzrost zbyt długo jest zbyt wolny – komentuje Maurice Obstfeld, główny ekonomista MFW.


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane