Kto liczył na dobrą zmianę, srodze się zawiedzie

autor: Jacek Ramotowski25.01.2016, 07:23; Aktualizacja: 25.01.2016, 08:14
Szałamacha Morawiecki konferencja

Morawiecki i Szałamachaźródło: Newspix
autor zdjęcia: KRZYSZTOF BURSKI

Niedawny wywiad z Pawłem Szałamachą przemknął niemal niezauważony, a padły w nim ważne deklaracje. Minister finansów powiedział, że rząd tej partii, poza „uszczelnieniami”, nie zamierza zmieniać systemu podatkowego. Dlaczego to tak istotne? Najpierw zacytujmy:

– Chciałbym, żeby za trzy, cztery lata Polska rozwijała się w tempie 5–5,5 proc. PKB rocznie. Uważam, że jest to możliwe. To jest tempo, które pozwoli nadrabiać szybciej dystans do najzamożniejszych krajów i będzie pozytywnie oddziaływać na obywateli, których aspiracje rosną. Duża część emigracji i niezadowolenia spowodowana jest aspiracjami, które pozostają niespełnione. Ludzie nie chcą długo czekać. Te aspiracje będzie można spełnić przy tempie wzrostu PKB rzędu 5–5,5 proc. – powiedział PAP Paweł Szłamacha.

Znaczy to, że za kilka lat stół, przy którym ucztują zamożni, napełni się tak, że zacznie z niego to i owo spadać dla ludzi żyjących z pracy. PiS nie przewiduje zmian w podziale wytwarzanego bogactwa, a nadzieja na to była głównym powodem, dla którego duża część szerokiej publiczności oddała na tę partię głos. Nie można powiedzieć, że PiS obiecywało jakiekolwiek reformy ekonomiczno-społeczne i że to ich perspektywa uwiodła obywateli. Obiecało 500 zł na dziecko, bezpłatne leki dla seniorów, janosikowe podbierane tu i ówdzie. I w zasadzie nic więcej. Czyli że rozda trochę pieniędzy, jak dobre panisko.


Pozostało jeszcze 74% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (3)

 • j(2016-01-25 23:21) Zgłoś naruszenie 12

  No, nie na darmo Kaczyńskiemu kapitaliści dali w Krynicy jakąś tam nagrodę, tylko po to, żeby im dalej pozwolił dobrze zarabiać, a "nieudaczników" (czytaj: ludzi żyjących z pracy) otumanił obiecankami typu 500+ i inne cukiereczki, ale.... system pozostanie i kto kręcił lody aż miło, będzie to spokojnie robił dalej, a kto umie tylko pracować, będzie dalej klepał biedę!

  Odpowiedz
 • HALINA(2016-01-25 15:42) Zgłoś naruszenie 13

  TAK TRZYMAC PANIE MORAWIECKI OPOZYCJI NIE PO NOSIE I DLATEGO TAK UTRUDNIAJA DO ODWAZNYCH SWIAT NALEZY A PAN NIM JEST

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2016-01-25 10:47) Zgłoś naruszenie 32

  Zmiana obsady koryta , to też dobra zmiana . Bo , od określonego wieku , tucz świń jest nieopłacalny - jak mówią w peezelu .

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane