statystyki

Kto liczył na dobrą zmianę, srodze się zawiedzie

autor: Jacek Ramotowski25.01.2016, 07:23; Aktualizacja: 25.01.2016, 08:14
Szałamacha Morawiecki konferencja

Morawiecki i Szałamachaźródło: Newspix
autor zdjęcia: KRZYSZTOF BURSKI

Niedawny wywiad z Pawłem Szałamachą przemknął niemal niezauważony, a padły w nim ważne deklaracje. Minister finansów powiedział, że rząd tej partii, poza „uszczelnieniami”, nie zamierza zmieniać systemu podatkowego. Dlaczego to tak istotne? Najpierw zacytujmy:

– Chciałbym, żeby za trzy, cztery lata Polska rozwijała się w tempie 5–5,5 proc. PKB rocznie. Uważam, że jest to możliwe. To jest tempo, które pozwoli nadrabiać szybciej dystans do najzamożniejszych krajów i będzie pozytywnie oddziaływać na obywateli, których aspiracje rosną. Duża część emigracji i niezadowolenia spowodowana jest aspiracjami, które pozostają niespełnione. Ludzie nie chcą długo czekać. Te aspiracje będzie można spełnić przy tempie wzrostu PKB rzędu 5–5,5 proc. – powiedział PAP Paweł Szłamacha.

Znaczy to, że za kilka lat stół, przy którym ucztują zamożni, napełni się tak, że zacznie z niego to i owo spadać dla ludzi żyjących z pracy. PiS nie przewiduje zmian w podziale wytwarzanego bogactwa, a nadzieja na to była głównym powodem, dla którego duża część szerokiej publiczności oddała na tę partię głos. Nie można powiedzieć, że PiS obiecywało jakiekolwiek reformy ekonomiczno-społeczne i że to ich perspektywa uwiodła obywateli. Obiecało 500 zł na dziecko, bezpłatne leki dla seniorów, janosikowe podbierane tu i ówdzie. I w zasadzie nic więcej. Czyli że rozda trochę pieniędzy, jak dobre panisko.


Pozostało 74% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (3)

 • StAAbrA(2016-01-25 10:47) Zgłoś naruszenie 32

  Zmiana obsady koryta , to też dobra zmiana . Bo , od określonego wieku , tucz świń jest nieopłacalny - jak mówią w peezelu .

  Odpowiedz
 • HALINA(2016-01-25 15:42) Zgłoś naruszenie 13

  TAK TRZYMAC PANIE MORAWIECKI OPOZYCJI NIE PO NOSIE I DLATEGO TAK UTRUDNIAJA DO ODWAZNYCH SWIAT NALEZY A PAN NIM JEST

  Odpowiedz
 • j(2016-01-25 23:21) Zgłoś naruszenie 12

  No, nie na darmo Kaczyńskiemu kapitaliści dali w Krynicy jakąś tam nagrodę, tylko po to, żeby im dalej pozwolił dobrze zarabiać, a "nieudaczników" (czytaj: ludzi żyjących z pracy) otumanił obiecankami typu 500+ i inne cukiereczki, ale.... system pozostanie i kto kręcił lody aż miło, będzie to spokojnie robił dalej, a kto umie tylko pracować, będzie dalej klepał biedę!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane