statystyki

Twitter szoruje brzuchem po dnie. Wycena serwisu spadła o 2,5 mld dolarów

autor: Krzysztof Majdan18.01.2016, 07:53; Aktualizacja: 18.01.2016, 08:24
Twitter

Na debiucie Twitter zainkasował ponad 1,8 mld dol., więcej niż Google. Tuż przed debiutem wyceniany był na 14,8 mld dol. Do dziś wartość ta stopniała o ponad 2,5 mld dol.źródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Chris Ratcliffe

Akcje spółki spadły do 18,5 dol. Po dwóch latach od debiutu wycena serwisu skurczyła się o 2,5 mld dol.

To najgorszy wynik od listopada 2013 r., kiedy serwis wszedł na giełdę. – I ósma spadkowa sesja z rzędu – mówi Łukasz Zembik z domu maklerskiego TMS Brokers. Choć cena nieco odbiła, wciąż nie przekracza 20 dol. W ciągu ostatniego roku akcje staniały o ponad połowę.

W najlepszych chwilach za akcję płacono 70 dol. W dniu debiutu cena wynosiła 26 dol., ale szybko przekroczyła pułap 40 dol. Inwestorzy rzucili się na akcje pamiętając, jakimi kasowymi sukcesami były debiuty Facebooka i LinkedIn. Dziś za akcje Facebooka płaci się ok. 100 dol., a LinkedIn – 200 dol.

Na debiucie Twitter zainkasował ponad 1,8 mld dol., więcej niż Google. Tuż przed debiutem wyceniany był na 14,8 mld dol. Do dziś wartość ta stopniała o ponad 2,5 mld dol.

W październiku zeszłego roku zmienił się szef – Dick Costolo ustąpił miejsca Jackowi Dorseyowi – współzałożycielowi serwisu. Nowy prezes mierzy się ze starymi problemami – kiepskimi wynikami finansowymi i zbyt wolnym przyrostem użytkowników.


Pozostało 61% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • ab17pl(2016-01-18 14:24) Zgłoś naruszenie 00

    Czy informacja o tym że jedna firma duża z USA posiada część praw uniemożliwiających rozwój twittera upoważnia do usunięcia mojego wpisu (komentarza ) z tej strony?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane