statystyki

Twitter szoruje brzuchem po dnie. Wycena serwisu spadła o 2,5 mld dolarów

autor: Krzysztof Majdan18.01.2016, 07:53; Aktualizacja: 18.01.2016, 08:24
Twitter

Na debiucie Twitter zainkasował ponad 1,8 mld dol., więcej niż Google. Tuż przed debiutem wyceniany był na 14,8 mld dol. Do dziś wartość ta stopniała o ponad 2,5 mld dol.źródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Chris Ratcliffe

Akcje spółki spadły do 18,5 dol. Po dwóch latach od debiutu wycena serwisu skurczyła się o 2,5 mld dol.

To najgorszy wynik od listopada 2013 r., kiedy serwis wszedł na giełdę. – I ósma spadkowa sesja z rzędu – mówi Łukasz Zembik z domu maklerskiego TMS Brokers. Choć cena nieco odbiła, wciąż nie przekracza 20 dol. W ciągu ostatniego roku akcje staniały o ponad połowę.

W najlepszych chwilach za akcję płacono 70 dol. W dniu debiutu cena wynosiła 26 dol., ale szybko przekroczyła pułap 40 dol. Inwestorzy rzucili się na akcje pamiętając, jakimi kasowymi sukcesami były debiuty Facebooka i LinkedIn. Dziś za akcje Facebooka płaci się ok. 100 dol., a LinkedIn – 200 dol.

Na debiucie Twitter zainkasował ponad 1,8 mld dol., więcej niż Google. Tuż przed debiutem wyceniany był na 14,8 mld dol. Do dziś wartość ta stopniała o ponad 2,5 mld dol.

W październiku zeszłego roku zmienił się szef – Dick Costolo ustąpił miejsca Jackowi Dorseyowi – współzałożycielowi serwisu. Nowy prezes mierzy się ze starymi problemami – kiepskimi wynikami finansowymi i zbyt wolnym przyrostem użytkowników.


Pozostało jeszcze 61% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • ab17pl(2016-01-18 14:24) Zgłoś naruszenie 00

    Czy informacja o tym że jedna firma duża z USA posiada część praw uniemożliwiających rozwój twittera upoważnia do usunięcia mojego wpisu (komentarza ) z tej strony?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane