Prezes SK Banku: Nie popełniłem świadomie błędów, które by naraziły klientów na straty

autor: Łukasz Wilkowicz11.12.2015, 09:00
bank, bankowość, finanse, oszczędność

W innych bankach spółdzielczych niektórzy nasi członkowie raczej nie dostaliby kredytów, bo mieli za duże firmy - mówi Bajno.źródło: ShutterStock

W rzeczywistości straty 1,6 mld zł nie ma. Wykazana strata księgowa jest efektem tworzonych rezerw na kredyty zagrożone – przekonuje prezes SK Banku Jan Bajno, którego działalność została zawieszona przez KNF.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (8)

  • Keszet(2015-12-11 10:17) Zgłoś naruszenie 73

    Chyba tajemnicą poliszynela jest sposób załatwiania lewych i półlewych kredytów. Dlaczego np prezes firmy w Warszawie załatwia kredyt w przewaznie jakimś tam banku spółdzielczym np. w Polanicy Kiepskiej? No bo ma tam właśnie kumpla, z którym już opił tę sprawę. Jako zastaw pod wielomilionowy kredyt daje jakieś bezwartościowe nieruchomosci, które są wycenione przez "swojego" rzczoznawcę na Bóg wie ile, a w rzeczywistości są bezwartosciowe, albo i tak już obciążaone. Firma plajtuje, a bank zostaje z g.... w kasie. We wszystkich bankach takich i innych podobnych przykładów można naliczyć wiele.

    Odpowiedz
  • andy(2015-12-11 13:40) Zgłoś naruszenie 50

    bank poszedl z torbami a prezes gada ze wszysto jest ok.bardzo to ciekawe.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • dociekliwy(2015-12-12 14:00) Zgłoś naruszenie 71

    Szkoda, że wypowiada się tylko ten pan.... Chętnie bym usłyszał co mają do powiedzenia pracownicy, o których mówi w tym wywiadzie ten człowiek. Ale pewnie oni się boją mówić.... Mam pytanie do redaktora, czy Pan próbował kontaktować się z pracownikami tego banku ?

    Odpowiedz
  • davis(2015-12-18 12:18) Zgłoś naruszenie 30

    szkoda ze prezes nie wspomniał o wcześniejszym nagłośnieniu sprawy mobbingu w "JEGO" Banku a P Anna B. gdzie obecni i byli pracownicy pisali jak się pracuje że muszą brać kredyty pod groźba utraty pracy. Pan Prezes sprawnie sprawę zakamuflowal

    Odpowiedz
  • Greta (2015-12-20 11:17) Zgłoś naruszenie 30

    W tym wspaniałym " Banku Polaków " trzeba było już dawno zmienić Prezesa BAJNO , bo ten człowiek ma obsesję na punkcie władzy, sławy i pieniędzy - takie jest moje zdanie i raczej się nie mylę !!!

    Odpowiedz
  • s(2016-01-04 14:22) Zgłoś naruszenie 40

    czemu nikt nie napisze o bylej prezes E.K ktora byla "pracownikiem kochanka: J.B. To ona doprowadzila do upadku banku . Poustawiala swoich ludzi z rodziny do pracy . Niech prokuratura ja dobrze przeswietli

    Odpowiedz