statystyki

Rachunki walutowe nie tylko w euro, dolarach i funtach

autor: Ewa Bednarz03.11.2015, 09:18; Aktualizacja: 03.11.2015, 12:13
Rachunek walutowy można założyć nie tylko w banku, ale i w Kantorze Walutowym online Alior Banku.

Rachunek walutowy można założyć nie tylko w banku, ale i w Kantorze Walutowym online Alior Banku.źródło: ShutterStock

Koszty rozliczeń z zagranicznymi kontrahentami można obniżyć. Pomoże w tym dobrze dobrane konto walutowe, uwzględniające kraje pochodzenia kontrahentów i najczęściej wykorzystywane usługi.

Większość banków ma w ofercie firmowe konta w najczęściej używanych do rozliczeń euro, dolarach lub funtach. Wybór rachunków w innych walutach jest ograniczony. Najszerszą gamą dysponują Deutsche Bank, w którym można zakładać rachunki aż w 27, Pekao i Alior Bank. Ścigają się z nimi PKO BP i Raiffeisen Polbank. Najnowszą ofertą są natomiast rachunki walutowe w Credit Agricole w trzech najpopularniejszych walutach, które bank wprowadził do oferty w październiku. Wisienką na torcie jest walutowe konto oszczędnościowe, o które trudno w innych instytucjach finansowych.

Najatrakcyjniejsze konta walutowe

Najatrakcyjniejsze konta walutowe

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Credit Agricole do rachunków walutowych wydaje karty, które ułatwiają płatności za granicą: Visę Business EUR lub Visę Business USD. Po powrocie do kraju pieniądze z karty mogą pozostać na rachunku walutowym, albo zostać przeniesione na bezpłatnie prowadzony i w dodatku oprocentowany, co jest rzadkością, walutowy Rachunek Oszczędzam dla firm lub walutową lokatę terminową, a potem ponownie wykorzystane podczas kolejnego wyjazdu.


Pozostało jeszcze 69% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane