statystyki

Dobrze się sprzedać można też w sieci

autor: MK21.10.2015, 07:48; Aktualizacja: 21.10.2015, 08:20
kobieta-komputer-karta

Pierwszych 10 producentów obuwia w Polsce i prawie wszyscy z największej 15 na rynku odzieżowym mają sklepy internetoweźródło: ShutterStock

W tym roku obroty sklepów online z odzieżą i obuwiem będą o połowę większe niż trzy lata temu.

Pierwszych 10 producentów obuwia w Polsce i prawie wszyscy z największej 15 na rynku odzieżowym mają sklepy internetowe. Na rynku odzieży z liczących się graczy sprzedaży online nie prowadzą u nas jeszcze m.in. Pepco, Peek & Cloppenburg czy Calzedonia. Obecnie w Europie, wyłączając Rosję, już ponad 10 proc. sprzedaży branży generowane jest przez zamówienia online i sprzedaż ta rośnie w skali roku o kilkanaście procent.

– Widać jednocześnie problemy ze wzrostem sprzedaży w sklepach tradycyjnych, której poziom od pewnego czasu jest stabilny. Co prawda nie należy się spodziewać, że już wkrótce sprzedaż w tradycyjnych sklepach odejdzie do lamusa, ale spółki odzieżowe z pewnością nie mogą ignorować rosnącego znaczenia internetu – wskazuje Sylwia Jaśkiewicz z DM BOŚ.

W Polsce, według szacunków PMR, w 2015 r. przez ten kanał sprzedana zostanie odzież warta 3 mld zł, o połowę więcej niż w 2012 r. – Uważam, że z roku na rok dynamika wzrostu sprzedaży online będzie rosła. W tym roku sięgnie 15 proc. Dla porównania cały rynek sprzedaży internetowej w kraju urośnie o około 20 proc. i wynosi ponad 30 mld zł – szacuje Jarosław Frontczak, analityk PMR.


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane