statystyki

Michał Sołowow wchodzi w trzeci wymiar

autor: Bartłomiej Mayer05.10.2015, 08:12; Aktualizacja: 05.10.2015, 09:29

Kielecki przedsiębiorca zainwestował właśnie w polską spółkę produkującą drukarki 3D.

Nowe technologie to ulubione ostatnio pole działalności inwestorskiej Michała Sołowowa. Najpierw zainteresował się biotechnologiami i włożył pieniądze do spółek OncoArendi oraz NanoVelos, które zajmują się badaniami nad terapią antynowotworową, później zainwestował w prowadzącą innowacyjną sortownię śmieci firmę Bioelektra Group, teraz przyszła pora na druk 3D. Jak dowiedział się DGP, przedsiębiorca wszedł właśnie – poprzez fundusz Ipopema 112 FIZ AN – do akcjonariatu gliwickiej spółki 3D Gence, która zajmuje się produkcją innowacyjnych drukarek. Jest teraz jej największym współwłaścicielem – ma 49 proc. udziałów, podczas gdy pozostałe należą do trzech założycieli firmy – Romana Foltyna, Patryka Kadleca oraz Grzegorza Kowalczyka.

Wartości najnowszej inwestycji Sołowowa nie ujawniono. Jednak jak wynika z informacji DGP, była to kwota zbliżona do tej, jaką w niedawnej emisji pozyskał z rynku inny znany producent drukarek 3D, firma Zortrax, czyli ponad 5 mln zł. Kielecki przedsiębiorca należy do najzamożniejszych ludzi w kraju. Tygodnik „Wprost” szacuje wartość jego majątku na 6,96 mld zł, co daje biznesmenowi trzecie miejsce na liście najbogatszych Polaków.


Pozostało jeszcze 54% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane