statystyki

Michał Sołowow wchodzi w trzeci wymiar

autor: Bartłomiej Mayer05.10.2015, 08:12; Aktualizacja: 05.10.2015, 09:29

Kielecki przedsiębiorca zainwestował właśnie w polską spółkę produkującą drukarki 3D.

Nowe technologie to ulubione ostatnio pole działalności inwestorskiej Michała Sołowowa. Najpierw zainteresował się biotechnologiami i włożył pieniądze do spółek OncoArendi oraz NanoVelos, które zajmują się badaniami nad terapią antynowotworową, później zainwestował w prowadzącą innowacyjną sortownię śmieci firmę Bioelektra Group, teraz przyszła pora na druk 3D. Jak dowiedział się DGP, przedsiębiorca wszedł właśnie – poprzez fundusz Ipopema 112 FIZ AN – do akcjonariatu gliwickiej spółki 3D Gence, która zajmuje się produkcją innowacyjnych drukarek. Jest teraz jej największym współwłaścicielem – ma 49 proc. udziałów, podczas gdy pozostałe należą do trzech założycieli firmy – Romana Foltyna, Patryka Kadleca oraz Grzegorza Kowalczyka.

Wartości najnowszej inwestycji Sołowowa nie ujawniono. Jednak jak wynika z informacji DGP, była to kwota zbliżona do tej, jaką w niedawnej emisji pozyskał z rynku inny znany producent drukarek 3D, firma Zortrax, czyli ponad 5 mln zł. Kielecki przedsiębiorca należy do najzamożniejszych ludzi w kraju. Tygodnik „Wprost” szacuje wartość jego majątku na 6,96 mld zł, co daje biznesmenowi trzecie miejsce na liście najbogatszych Polaków.


Pozostało 54% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane