statystyki

Leasing na wznoszącej. Rynek większy o 15 proc.

autor: Patrycja Otto29.07.2015, 07:40; Aktualizacja: 29.07.2015, 08:38
Eksperci nie ukrywają, że do tak dobrych przewidywań zachęcają ich wyniki osiągnięte przez branżę w II kw. br. Był to bowiem czas, kiedy rozwój rynku wyraźnie przyspieszył, osiągając dynamikę na poziomie 22,8 proc. wobec 3 proc. w pierwszych trzech miesiącach roku.

Eksperci nie ukrywają, że do tak dobrych przewidywań zachęcają ich wyniki osiągnięte przez branżę w II kw. br. Był to bowiem czas, kiedy rozwój rynku wyraźnie przyspieszył, osiągając dynamikę na poziomie 22,8 proc. wobec 3 proc. w pierwszych trzech miesiącach roku.źródło: ShutterStock

Szybki wzrost PKB skłania biznes do inwestycji. Zyskuje branża leasingowa, która zwiększa udział w finansowaniu przedsięwzięć firm

W tym roku łączna wartość sfinansowanych ruchomości i nieruchomości na polskim rynku leasingu może sięgnąć 50 mld zł – wynika z najnowszych prognoz Związku Polskiego Leasingu. Oznaczałoby to wzrost o ponad 15 proc. względem roku ubiegłego.

Przetasowania w branży

Przetasowania w branży

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

– Zakładamy dokładnie wynik na poziomie 49,453 mld zł. To jednak bardzo ostrożne szacunki, które są możliwe do przekroczenia. Tak jak miało to zresztą miejsce w roku ubiegłym, kiedy to liczyliśmy, że wartość rynku wyniesie 41 mld zł, a skończyło się ostatecznie na 42,820 mld zł – wyjaśnia Wojciech Rybak, przewodniczący Komitetu Wykonawczego Związku Polskiego Leasingu.

Eksperci nie ukrywają, że do tak dobrych przewidywań zachęcają ich wyniki osiągnięte przez branżę w II kw. br. Był to bowiem czas, kiedy rozwój rynku wyraźnie przyspieszył, osiągając dynamikę na poziomie 22,8 proc. wobec 3 proc. w pierwszych trzech miesiącach roku.

– Ostatecznie po sześciu miesiącach rynek jest 13,2 proc. na plusie. Jego wartość sięga natomiast 24 mld zł – komentuje Wojciech Rybak.

Motorem nadal są pojazdy osobowe, dostawcze i ciężarowe do 3,5 tony. W tej kategorii firmy leasingowe sfinansowały aktywa o wartości 8,77 mld zł, czyli o 8 proc. większe niż przed rokiem.


Pozostało jeszcze 67% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane