statystyki

Leasing na wznoszącej. Rynek większy o 15 proc.

autor: Patrycja Otto29.07.2015, 07:40; Aktualizacja: 29.07.2015, 08:38
Eksperci nie ukrywają, że do tak dobrych przewidywań zachęcają ich wyniki osiągnięte przez branżę w II kw. br. Był to bowiem czas, kiedy rozwój rynku wyraźnie przyspieszył, osiągając dynamikę na poziomie 22,8 proc. wobec 3 proc. w pierwszych trzech miesiącach roku.

Eksperci nie ukrywają, że do tak dobrych przewidywań zachęcają ich wyniki osiągnięte przez branżę w II kw. br. Był to bowiem czas, kiedy rozwój rynku wyraźnie przyspieszył, osiągając dynamikę na poziomie 22,8 proc. wobec 3 proc. w pierwszych trzech miesiącach roku.źródło: ShutterStock

Szybki wzrost PKB skłania biznes do inwestycji. Zyskuje branża leasingowa, która zwiększa udział w finansowaniu przedsięwzięć firm

W tym roku łączna wartość sfinansowanych ruchomości i nieruchomości na polskim rynku leasingu może sięgnąć 50 mld zł – wynika z najnowszych prognoz Związku Polskiego Leasingu. Oznaczałoby to wzrost o ponad 15 proc. względem roku ubiegłego.

Przetasowania w branży

Przetasowania w branży

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

– Zakładamy dokładnie wynik na poziomie 49,453 mld zł. To jednak bardzo ostrożne szacunki, które są możliwe do przekroczenia. Tak jak miało to zresztą miejsce w roku ubiegłym, kiedy to liczyliśmy, że wartość rynku wyniesie 41 mld zł, a skończyło się ostatecznie na 42,820 mld zł – wyjaśnia Wojciech Rybak, przewodniczący Komitetu Wykonawczego Związku Polskiego Leasingu.

Eksperci nie ukrywają, że do tak dobrych przewidywań zachęcają ich wyniki osiągnięte przez branżę w II kw. br. Był to bowiem czas, kiedy rozwój rynku wyraźnie przyspieszył, osiągając dynamikę na poziomie 22,8 proc. wobec 3 proc. w pierwszych trzech miesiącach roku.

– Ostatecznie po sześciu miesiącach rynek jest 13,2 proc. na plusie. Jego wartość sięga natomiast 24 mld zł – komentuje Wojciech Rybak.

Motorem nadal są pojazdy osobowe, dostawcze i ciężarowe do 3,5 tony. W tej kategorii firmy leasingowe sfinansowały aktywa o wartości 8,77 mld zł, czyli o 8 proc. większe niż przed rokiem.


Pozostało 67% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane