statystyki

Leasing: Raty zero procent i uproszczone procedury to niemal standard

autor: Patrycja Otto18.08.2015, 09:04; Aktualizacja: 18.08.2015, 09:37
Ludzie, Biznes, Firma

Poza ceną liczy się jeszcze kilka innych elementów.źródło: ShutterStock

Leasingodawcy wyczuli biznes. Przed kolejnym boomem otwierają się szerzej na rynek maszyn i urządzeń.

Stabilny rozwój gospodarki, przekładający się na rosnący popyt wewnętrzny oraz coraz większy eksport sprawiają, że przybywa firm, które w pełni wykorzystują już swoje moce. Do tego stale rośnie zatrudnienie i przedsiębiorstwa coraz częściej mają problemy ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników.

Potrzeby rozwojowe

Najlepszym rozwiązaniem staje się inwestowanie w nowoczesne maszyny, dzięki którym zwiększy się wydajność przy jednoczesnym spadku zapotrzebowania na nowych fachowców. Dla wielu firm, zwłaszcza z sektora budowlanego, to nawet konieczność, jeśli chcą wziąć udział w przetargach finansowanych z najnowszego unijnego budżetu. Sprzęt kupiony przy okazji poprzedniego wsparcia najczęściej wymaga wymiany, ze względu na wysokie zużycie. A eksperci przypominają, że już w tym roku ruszają programy budowy dróg, zaliczkowo finansowane przez rząd w ramach finansowania na lata 2014–2020. Podobny problem ma rolnictwo. Musi zmierzyć się z rosnącą konkurencją, którą może pokonać wyłącznie dzięki modernizacji. W efekcie, jak szacują eksperci do końca 2015 r. z usług finansowych takich jak kredyt, leasing czy pożyczka na zakup maszyn i urządzeń do gospodarstwa rolnego planuje skorzystać prawie 22 tys. gospodarstw w Polsce, czyli co dziesiąty rolnik.

Leasing wydaje się najlepszym sposobem sfinansowania zakupu nowych maszyn i urządzeń. Jest bowiem swojego rodzaju najmem. W praktyce oznacza to, że przedsiębiorca otrzymuje wyleasingowany sprzęt do swojej dyspozycji w uzgodnionym przez obie strony czasie, za co uiszcza ratę, wypracowaną dzięki temu sprzętowi. W ten sposób własne zasoby firma może przeznaczyć na inne potrzebne projekty.


Pozostało jeszcze 75% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane