statystyki

Leasing: Raty zero procent i uproszczone procedury to niemal standard

autor: Patrycja Otto18.08.2015, 09:04; Aktualizacja: 18.08.2015, 09:37
Ludzie, Biznes, Firma

Poza ceną liczy się jeszcze kilka innych elementów.źródło: ShutterStock

Leasingodawcy wyczuli biznes. Przed kolejnym boomem otwierają się szerzej na rynek maszyn i urządzeń.

Stabilny rozwój gospodarki, przekładający się na rosnący popyt wewnętrzny oraz coraz większy eksport sprawiają, że przybywa firm, które w pełni wykorzystują już swoje moce. Do tego stale rośnie zatrudnienie i przedsiębiorstwa coraz częściej mają problemy ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników.

Potrzeby rozwojowe

Najlepszym rozwiązaniem staje się inwestowanie w nowoczesne maszyny, dzięki którym zwiększy się wydajność przy jednoczesnym spadku zapotrzebowania na nowych fachowców. Dla wielu firm, zwłaszcza z sektora budowlanego, to nawet konieczność, jeśli chcą wziąć udział w przetargach finansowanych z najnowszego unijnego budżetu. Sprzęt kupiony przy okazji poprzedniego wsparcia najczęściej wymaga wymiany, ze względu na wysokie zużycie. A eksperci przypominają, że już w tym roku ruszają programy budowy dróg, zaliczkowo finansowane przez rząd w ramach finansowania na lata 2014–2020. Podobny problem ma rolnictwo. Musi zmierzyć się z rosnącą konkurencją, którą może pokonać wyłącznie dzięki modernizacji. W efekcie, jak szacują eksperci do końca 2015 r. z usług finansowych takich jak kredyt, leasing czy pożyczka na zakup maszyn i urządzeń do gospodarstwa rolnego planuje skorzystać prawie 22 tys. gospodarstw w Polsce, czyli co dziesiąty rolnik.

Leasing wydaje się najlepszym sposobem sfinansowania zakupu nowych maszyn i urządzeń. Jest bowiem swojego rodzaju najmem. W praktyce oznacza to, że przedsiębiorca otrzymuje wyleasingowany sprzęt do swojej dyspozycji w uzgodnionym przez obie strony czasie, za co uiszcza ratę, wypracowaną dzięki temu sprzętowi. W ten sposób własne zasoby firma może przeznaczyć na inne potrzebne projekty.


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane