statystyki

Zbuduj kanapę w trzecim wymiarze. Rynek mebli ma się źle

autor: Małgorzata Kwiatkowska, Patrycja Otto09.07.2015, 07:49; Aktualizacja: 09.07.2015, 08:17
Sprzedaż w  kraju w dół, eksport ciągle na fali

Sprzedaż w  kraju w dół, eksport ciągle na faliźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Polski rynek mebli ma się źle. Od 2009 r. zmalał o 25 proc., do 4,8 mld zł. Powodów, dla których tak się dzieje, jest kilka. Po pierwsze zmienia się styl meblowania mieszkań. Moda na segmenty minęła. Polacy stawiają na pojedyncze czy, inaczej, wolno stojące sprzęty. Jest to poniekąd związane z koniecznością przechowywania coraz mniejszej liczby rzeczy – książki czy tradycyjne płyty zastępują utwory cyfrowe. Następują też zmiany w demografii. Rodzi się mniej dzieci, przez co sytuacja rodzin nie zmienia się już tak często. Nie ma więc potrzeby dostosowywania mieszkań do nowych okoliczności.

Producenci muszą szukać oszczędności, by biznes był rentowny. Z pomocą przychodzą im nowe technologie, a dokładnie aplikacje na tablecie lub smartfonie, które pozwalają wirtualnie umeblować mieszkanie. Przyszłość stanowią natomiast wirtualne salony meblowe, w których klient zakładając specjalne okulary, mógłby w 3D obejrzeć wnętrza zaaranżowane meblami danego producenta.


Pozostało 83% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane