Ekonomia, wersja dla ludzi Ha-Joon Changa

autor: Rafał Woś26.06.2015, 11:25; Aktualizacja: 26.06.2015, 11:28
Trzeba przestać traktować ekonomię jako zbiór dogmatów.

Trzeba przestać traktować ekonomię jako zbiór dogmatów.źródło: ShutterStock

Podobały ci się „23 rzeczy, których nie mówią Ci o kapitalizmie” Ha-Joon Changa? To przeczytaj koniecznie jego najnowszą „Ekonomię. Instrukcję obsługi”. Nie słyszałeś o „23 rzeczach”? To przeczytaj tę książkę... tym bardziej.

Ha-Joon Chang dostał od Pana Boga w prezencie jedno z najlepszych piór współczesnej ekonomii. Na czym to polega? Temu Koreańczykowi od lat pracującemu na Uniwersytecie w Cambrigde udało się połączyć dwie rzeczy. Po pierwsze pisze o ekonomii... po ludzku. To znaczy tak, że czytelnik rzeczywiście wie, o co autorowi chodzi. A nie tylko udaje, że rozumie, bo przecież wypada to rozumieć i się w tym wszystkim orientować. Oczywiście Chang nie jest pierwszym człowiekiem piszącym o ekonomii w przystępny i zrozumiały dla szerokiego czytelnika sposób. Zbyt wielu z nich wpadało jednak po drodze w pułapkę nadmiernego uproszczenia. Kończąc gdzieś na mieliznach libertariańskiego populizmu w towarzystwie takich lektur jak słynny utwór Leonarda Reada „Ja, ołówek”. Tymczasem Ha-Joon Chang wiedzie czytelnika w dokładnie odwrotnym kierunku. Przekonuje go, że w ekonomii nic nie jest proste i oczywiste. Ale to bynajmniej nie jest powód, żeby się ekonomii bać.


Pozostało 32% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane