statystyki

Ekonomia, wersja dla ludzi Ha-Joon Changa

autor: Rafał Woś26.06.2015, 11:25; Aktualizacja: 26.06.2015, 11:28
Trzeba przestać traktować ekonomię jako zbiór dogmatów.

Trzeba przestać traktować ekonomię jako zbiór dogmatów.źródło: ShutterStock

Podobały ci się „23 rzeczy, których nie mówią Ci o kapitalizmie” Ha-Joon Changa? To przeczytaj koniecznie jego najnowszą „Ekonomię. Instrukcję obsługi”. Nie słyszałeś o „23 rzeczach”? To przeczytaj tę książkę... tym bardziej.

Ha-Joon Chang dostał od Pana Boga w prezencie jedno z najlepszych piór współczesnej ekonomii. Na czym to polega? Temu Koreańczykowi od lat pracującemu na Uniwersytecie w Cambrigde udało się połączyć dwie rzeczy. Po pierwsze pisze o ekonomii... po ludzku. To znaczy tak, że czytelnik rzeczywiście wie, o co autorowi chodzi. A nie tylko udaje, że rozumie, bo przecież wypada to rozumieć i się w tym wszystkim orientować. Oczywiście Chang nie jest pierwszym człowiekiem piszącym o ekonomii w przystępny i zrozumiały dla szerokiego czytelnika sposób. Zbyt wielu z nich wpadało jednak po drodze w pułapkę nadmiernego uproszczenia. Kończąc gdzieś na mieliznach libertariańskiego populizmu w towarzystwie takich lektur jak słynny utwór Leonarda Reada „Ja, ołówek”. Tymczasem Ha-Joon Chang wiedzie czytelnika w dokładnie odwrotnym kierunku. Przekonuje go, że w ekonomii nic nie jest proste i oczywiste. Ale to bynajmniej nie jest powód, żeby się ekonomii bać.


Pozostało jeszcze 32% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane